• Artykuł

Wielkimi krokami nadchodzi jeden z najszybszych biegów na 5 km w Warszawie. Już po raz dziewiąty po rekordy życiowe pobiegną uczestnicy biegu RUNbertów. W ramach imprezy odbędą się Otwarte Akademickie Mistrzostwa Warszawy w biegach ulicznych i nie zabraknie czegoś dla najmłodszych.

• Artykuł

Zbliża się koniec wakacji co oznacza zmiany w Warszawskim Transporcie Publicznym. Pierwsze z nich zostaną wprowadzone od 1 września. Będzie m.in. nowa linia autobusowa, nowe rozkłady i pętla.

• Artykuł

Narodowy Spis Powszechny 2021 to jedyne badanie, które pozwoli poznać liczbę osób dotkniętych niepełnosprawnością oraz ich sytuację życiową. Aby ułatwić im udział w spisie, przygotowano szereg udogodnień: wsparcie tłumaczy Polskiego Języka Migowego, pomoc infolinii spisowej oraz możliwość obsługi formularza spisowego przez osoby niewidome.

• Artykuł

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rembertowa do wzięcia udziału w projekcie pt. W Rodzinie Siła, Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy

• Artykuł

Warszawa rozpoczyna kolejny etap działań w ramach strategii rozwoju miasta #Warszawa2030 i uruchamia konsultacje polityki młodzieżowej. Dokument określa wytyczne dla władz miasta, miejskich instytucji i jednostek określające, jak działać na rzecz młodego pokolenia. Konsultacje potrwają od 18 sierpnia do 8 października 2021 r.

• Artykuł

Warszawa rozpoczyna kolejny etap działań w ramach strategii rozwoju miasta #Warszawa2030 i uruchamia konsultacje polityki młodzieżowej. Dokument wskazuje wytyczne dla władz miasta, miejskich instytucji i jednostek określające, jak działać na rzecz młodego pokolenia. Konsultacje potrwają od 18 sierpnia do 8 października 2021 r.

• Artykuł

13 sierpnia 2021 roku z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej, odbyła się inscenizacja przedstawiającą 236 Pułk Piechoty Legii Akademickiej, który w drodze na historyczne pole bitwy pod Ossowem w 1920 r. przechodził przez Rembertów.

• Artykuł

Jeśli w przeszłości zamknęłaś firmę, a dzisiaj wracasz do gry? Brawo! Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet stworzyła dla Ciebie i Twoich pracowników program, w ramach którego otrzymasz kompendium nowoczesnej wiedzy niezbędnej do rozwoju przedsiębiorstwa.

• Artykuł

Śpiewasz? Chcesz się sprawdzić na muzycznej scenie? Weź udział w trzeciej odsłonie Rembertowskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej. Na zgłoszenia czekamy do 10 września! Zwycięzcy wystąpią przed publicznością w koncercie finałowym, 18 września.

• Artykuł

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to jedyna szansa, by policzyć wszystkich cudzoziemców mieszkających w Polsce. Taka okazja zdarza się raz na 10 lat. Jeśli zatem znamy lub zatrudniamy obcokrajowców, warto im pomóc wypełnić ten obowiązek.