Inne formy pomocy OPS Rembertów

Jadłodzielnia. Metalowa szafka przy wejściu do OPS Rembertów.

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy niesie wsparcie osobom potrzebującym w wielu obszarach życia, odpowiadając na ich potrzeby.

Jadłodzielnia

Z jadłodzielni przy Ośrodku może skorzystać każdy, nieodpłatnie i bez żadnej weryfikacji, o każdej porze – 7 dni w tygodniu, 24h na dobę.

W zadaszonej szafie z łatwym dostępem z chodnika każdy może zostawić żywność, aby inni mogli z niej skorzystać.Jadłodzielnia działa w nurcie idei foodsharing (z języka angielskiego „dzielenie się jedzeniem”), w której chodzi o dzielenie się żywnością.
Jeśli zostały Ci potrawy po świętach, imprezach albo masz taką żywność, której kończy się termin ważności, a wiadomo, że nie zostanie zjedzona, to podziel się z innymi. Dzięki temu zapobiegamy marnowaniu się jedzenia, a także wspieramy osoby uboższe.

Jadłodzielnia działa od 24 grudnia 2020 roku.

Zasady korzystania z jadłodzielni

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa POPŻ

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy w ramach Programu POPŻ współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) wydaje skierowania oraz paczki z artykułami żywnościowymi.

Głównym celem programu jest udzielanie wsparcia osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym poprzez udzielanie im nieodpłatnej i pełnowartościowej pomocy żywnościowej oraz umożliwienie korzystania z bezpłatnych działań towarzyszących,

  • np warsztatów kulinarnych,
  • edukacji ekonomicznej,
  • warsztatów dotyczących przeciwdziałania marnotrawieniu żywności,
  • doradztwa dietetycznego.

Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do osób i rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej (spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej) i których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy.

Różowa Skrzyneczka

My również dołączyliśmy do akcji RÓŻOWA SKRZYNECZKA, której głównym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu menstruacyjnemu i wspieranie osób menstruujących.

Skrzyneczka umieszczona została w toalecie dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami znajdującej się na parterze naprzeciw głównego wejścia do OPS

Magazyn odzieżowy

Magazyn działa w godzinach pracy Ośrodka, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Artykuły pozyskiwane są głównie od osób prywatnych. W magazynie można otrzymać m.in:

  • ubranka dziecięce,
  • odzież damską i męską,
  • pościel (zmiany pościelowe, kołdry, poduszki),
  • obuwie,
  • sprzęty gospodarstwa domowego,
  • zabawki

Wszystkim darczyńcom dziękujemy! 
 

Więcej informacji w sekretariacie pod numerem telefonu 22 277 34 20.

Dowiedz się więcej o dzieleniu się i niemarnowaniu w Warszawie