Znamy zwycięzców IV Rembertowskiego Dyktanda

Prof. Jerzy Bralczyk rozmawia z uczestnikami IV Rembertowskiego Dyktanda 2022, którzy siedzą w ławce
IV Rembertowskie Dyktando 2022

11 grudnia w Domu Kultury Rembertów odbyło się IV Rembertowskie Dyktando. W szranki stanęło ponad 20 uczestników, którzy zmierzyli się z tekstem przygotowanym przez wybitnych językoznawców.

To było naprawdę trudne wyzwanie przyznają uczestnicy dyktanda. Tekst IV Rembertowskiego Dyktanda przygotowany przez wybitnych językoznawców: prof. Jerzego Bralczyka i doc. Grażynę Majkowską zaskoczył uczestników. Kto sobie poradził najlepiej?

• Mistrz w kategorii dorosłych: Zofia Józefowicz- Paszewska
  • Wyróżnienia w tej kategorii: Natalia Gańko i Marta Kempa-Kurkiewicz
  • Mistrz w kategorii młodzież: Antonina Cieliczko
  • Wyróżnienia w tej kategorii: Marcjanna Kurkiewicz i Odys Dziedzic

Wyróżniliśmy także najmłodszego uczestnika - Oskara Kądrowskiego.

Nagrody wręczał burmistrz Rembertowa Maciej Iwanicki, który objął patronatem to wydarzenie, a także przewodniczący rady Arkadiusz Piotrowski.
Zwycięzcom gratulujemy, zaś wszystkich uczestników zapraszamy na przyszłoroczne dyktando!
We wtorek opublikujemy treść dyktanda aby każdy mógł się z nim zmierzyć.
Organizatorem dyktanda był Dom Kultury "Rembertów".

Poniżej znajdziecie tekst tegorocznego dyktanda:

Posterunkowy na schwał

Średniowysoki, lekko łysiejący niespełna pięćdziesięcioipółletni rembertowianin zatrzymał nieopatrznie w niedozwolonym miejscu nieopodal domu kultury krwistoczerwonego hyundaia. Z tyłu, żując niby-racuszki z rzeżuchy i jarmużu, siedziała cud-blondyna i sponad ray-banów rzucała znużonym spojrzeniem na swego eksmęża.

Z nagła zza obskurnego żywopłotu wychynął świeżo zatrudniony, a już sfrustrowany nicnierobieniem swojego przełożonego, stróż prawa. Hardo chrząknął i zszarzały z zazdrości na widok ekstranówki półoficjalnym tonem zagadnął:

- A dokądże tak państwu śpieszno? Czyżby na dyktando? Wiem skądinąd, że burmistrz obiecał zwycięzcy horrendalnie wysoką nagrodę. Z ponad dwudziestu policjantów komendant mnie wybrał, bym reprezentował nasz komisariat, mimo że mam dysortografię. Sam czmychnął do masażysty, bo rzekomo rehabilituje ischias. Niechby takie cuda-wianki małolatom opowiadał.

- Niezły z pana chojrak - skonstatowała blondynka pół żartobliwie, pół serio i zalotnie poprawiła wsuwkę.

- Proszę mi podać ramię, a nuż pomogę panu zgarnąć główną nagrodę? Ryzyk-fizyk!

Wspólne pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników IV Rembertowskiego Dyktanda 2022. Uczestnicy stoją na scenie w Domu Kultury Rembertów.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Burmistrz Rembertowa Maciej Iwanicki wręcza dyplom i nagrody uczestniczce IV Rembertowskiego Dyktanda 2022