null

Zbieramy komputery dla warszawskich uczniów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy zainicjowała akcję pomocy dla warszawskich uczniów, którzy w czasie trwającej nauki zdalnej niestety nie posiadają odpowiedniego sprzętu. Jeżeli posiadasz komputer/laptop z którego nie korzystasz i chcesz pomóc - pomóż potrzebującym.

Zbiórka komputerów dla warszawskich uczniów adresowana jest do firm, instytucji publicznych, fundacji, organizacji pożytku publicznego oraz osób prywatnych, którzy mają możliwość przekazania używanych i sprawnych lub zakupu nowych komputerów dla warszawskiej młodzieży. 
Każdy przekazany w ramach akcji komputer to jeden uczeń, który zyskuje równe szanse na zdobywanie wiedzy, a także  przygotowanie do egzaminów dojrzałości, których wynik zadecyduje o całym jego późniejszym życiu.
Wszelkie pytania związane z przekazaniem sprzętu IT warszawskim uczniom można kierować do doradcy Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy.   
e-mail: komputery@wcies.edu.pl
telefon: 723 248 552


Miasto Stołeczne Warszawa podejmuje liczne działania mające na celu udostępnienie uczniom i nauczycielom sprzętu komputerowego. W ostatnich latach przekazaliśmy do szkół 1493 nowe komputery w ramach projektów: „Zdalna Szkoła”, „Sięgnij po więcej!” oraz „Argos”.
A podczas pracy zdalnej (marzec-czerwiec) do uczniów trafiło ponad 4 tysiące nowych i używanych komputerów - w formie darowizny lub użyczenia.