null

Zakończenie cyklu spotkań pn. "Bezpieczna droga do szkoły" w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 4 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 189 przy ul. Dwóch Mieczy 5 w Warszawie odbyło się ostatnie spotkanie z uczniami klas pierwszych z cyklu spotkań pn. ”Bezpieczna droga do szkoły”. 

Pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz we współpracy z dzielnicową Komisariatu Policji Warszawa Rembertów przeprowadzili ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia profilaktyczno-edukacyjne z uczniami klas pierwszych dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Głównym celem spotkań było kształtowanie wśród pierwszoklasistów właściwych nawyków bezpiecznego zachowania na drogach, zrozumienia zasad bezpieczeństwa i rozwijania wyobraźni dzieci w zakresie przestrzegania niebezpieczeństw.

W ramach realizacji programu pn. „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzono zajęcia we wszystkich Szkołach Podstawowych w dzielnicy Rembertów. 

Na zakończenie spotkań uczniowie klas pierwszych otrzymywali kamizelki odblaskowe oraz plany lekcji ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.