null

Z wizytą w Przedszkolu nr 158 w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 13 marca 2018 roku przedstawiciel delegatury BBiZK w dzielnicy Rembertów wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów odwiedzili  przedszkolaków z placówki nr 158 przy ul. Dwóch Mieczy 30/36 w Warszawie.

Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęto od przypomnienia kilku bardzo ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci miały możliwość wykazania się znajomością numerów alarmowych, przypomnieć sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez dla pieszych, bezpieczeństwa podczas jazdy w samochodzie, a także wskazania bezpiecznych miejsc do zabawy. W dalszej części spotkania został zaprezentowany filmu edukacyjny pt. „O Florce, która chciała zostać piłkarzem”. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały bajkę i wsłuchiwały się w historię Florki, która uczyła bezpiecznego zachowania wobec osób nieznajomych.

Dzieci z chęcią uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania oraz opowiadały o swoich przeżyciach. Spotkanie z przedszkolakami upłynęło w bardzo ciekawej i wesołej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.