null

Z mieszkańcami o bezpieczeństwie – podsumowanie debaty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od marca do czerwca zeszłego roku warszawiacy uczestniczyli w debatach poświęconych bezpieczeństwu w naszym mieście. Poruszono na nich sprawy związane z zachowaniem bezpieczeństwa w 18 stołecznych dzielnicach oraz nad Wisłą. Uczestniczyło w nich blisko 2800 osób.

Materiały przygotowywane na każdą debatę uwzględniały specyfikę danej dzielnicy. Zarówno prezentacje policji, straży miejskiej, jak informacje przekazywane przez przedstawicieli m.st. Warszawy oraz województwa mazowieckiego skupiały się na konkretnych danych pozyskiwanych ze statystyk i opracowań służb oraz jednostek miejskich.

Bardzo ważnym elementem spotkań było nie tylko zaznajomienie mieszkańców ze stanem bezpieczeństwa w ich dzielnicy, ale przede wszystkim możliwość przedstawienia swoich opinii i postulatów.

Spektrum zgłaszanych spraw było bardzo duże. Od problemów z zakłócaniem ciszy nocnej i picia alkoholu w parkach i przed sklepami, przez zniszczone mienie przez wandali po uciążliwości związane z parkowaniem samochodów w niedozwolonych miejscach i kierowcami łamiącymi przepisy ruchu drogowego, którzy zagrażają  pieszym.

Zeszłoroczny cykl debat spełnił podwójną role. Z jednej strony pozwolił na przedstawienie przez służby i jednostki miejskie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w całej Warszawie, z drugiej uwzględniając specyfikę i warunki każdej dzielnicy, umożliwił przyjrzenie się problemom w skali  mieszkańców nawet pojedynczych ulic.

Formuła debat sprawdziła się. W tym roku będą one kontynuowane. Odbędzie się siedem debat (tym razem sprawy bezpieczeństwa w stolicy będą analizowane w podziale wg  Komend Rejonowych Policji i Oddziałów Terenowych Straży Miejskiej). Tak jak poprzednio odbędzie się jako ósma debata poświęcona bezpieczeństwu nad Wisłą.

W załączniku znajduje się wykaz spraw zgłoszonych podczas debaty o bezpieczeństwie w Rembertowie, która odbyła się w dniu 14 maja 2013 r.

Załączniki: