null

Wielki finał RembART Festiwal

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wielkimi krokami zbliża się koniec RembART Festiwal. Zapraszamy wszystkich na wielki finał festiwalu! 18 sierpnia o godzinie 18:30 na scenie plenerowej Domu Kultury Rembertów wystąpi fenomenalny zespół Mieszko Brass Band, który zabierze nas w muzyczną podróż "Dookoła Świata".

Wszystko zaczęło się 26 maja 2021 roku...

RembART Festiwal 2021 rozpoczął się 26 maja o godz. 18.30 w Parku Frontowa recitalem satyrycznym Marka Majewskiego Trio pt. „Ze śpiewnika satyryka”, w których artysta śpiewał i opowiadał o Polsce  i Polakach. Tydzień później park wypełniła energetyczna muzyka kubańskiego zespołu Tripulacion Cubana, który zagrał dla rembertowskiej publiczności największe latynoskie przeboje – standardy, bolera, salse, cha-cha i latynowski jazz. Ten wspaniały występ porwał całą przybyłą publiczność! Dużym zainteresowaniem cieszył się także spektakl teatralny „Oświadczyny” Antoniego Czechowa w wykonaniu znakomitego warszawskiego Teatru Rampa. Za nami również świetny koncert Stanisława Soyki w Domu Kultury „Wygoda”, który zaśpiewał swoje absolutnie ponadczasowe przeboje. W Domu Kultury „Wygoda” wystąpił Kabaret JURKI ze skeczem zatytułowanym „Napad pandemiczny” (23 czerwca), a także aktorzy Teatru Rampa z arcyśmiesznym spektaklem „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa (30 czerwca). Zaraz po nim przenieśliśmy się na al. gen. A. Chruściela 1/3, gdzie na tyłach budynku komunalnego z czerwonych cegieł (położony przy stacji PKP) zobaczyliśmy trzy występy: 7 lipca niezwykły koncert „The best of Harmony” zespołu Trio Animato, w którym trzech muzyków zagrało światowe przeboje na harmonijkach ustnych; 14 lipca w zabawnych skeczach kabaret Świerszczychrząszcz, a 21 lipca monodram komediowy aktora teatralnego Pawła Burczyka pt. „4 tony podłogi”. RembART FESTIWAL 2021 kończy się w Domu Kultury „Rembertów” trzema przedstawieniami. Rozpoczął go 4 sierpnia satyryk, poeta, felietonista i piosenkarz, Krzysztof Daukszewicz występem pt. „Nie dać się sprowokować”, w którym skomentował i wyśmiał absurdy, jakie codziennie pojawiają się w naszym kraju; 11 sierpnia na wakacje nad morzem zabrała nas aktorka teatralna Agnieszka Przepiórska, która w komediowym monodramie „Kocham Bałtyk” zaprezentowała nam typowe wakacje spędzane przez Polaków nad morzem.

Transmisje online ze wszystkich dotychczasowych wydarzeń, można obejrzeć na kanale YouTube Dzielnicy Rembertów: Dzielnica Rembertów - kanał oficjalny 

RembART Festiwal dobiega końca...

Koncert zespołu Mieszko Brass Band  „Dookoła świata” 18 sierpnia o godz. 18:30, zakończy w tym roku nasz festiwal artystyczny. To znakomita formacja pielęgnująca tradycję nowoorleańskich big bandów. Ta grupa myzyczna to znakomite brzmienie, połączenie instrumentów dętych z sekcja rytmiczną, a na froncie dwa wokale! Coś wspaniałego. Repertuar obejmuje największe evergreeny i standardy jazzowe w aranżacjach big bandowych.

Liderem i założycielem zespołu jest Mieszko, który ostatnie piętnaście lat pracował na Amerykańskich statkach pasażerskich jako muzyk w Teatrze grając na saxofonie (tenor, alt), klarnecie i flecie:

W ostatnim czasie występuję solo z profesjonalnymi podkładami muzycznymi. Współpracuję również z innymi muzykami i z Dj, który umiejętnie mixuje podkłady i wspaniale zarządza dźwiękiem, dodając różnego rodzaju efekty.

Spotkanie z Mieszko Brass Band to wulkan pozytywnej energii i niesamowitego brzmienia. Osoby które przyjdą na koncert czeka prawdziwa muzyczna uczta, usłyszą bowiem absolutnie mistrzowsko zagrane największe evergreeny i standardy jazzowe w aranżacjach big bandowych.

Przypominamy, że z powodu ograniczonej ilości miejsc, w domu kultury "Rembertów" obowiązują zapisy pod nr 22 611 96 87

Zobacz galerię (11 zdjęć)