null

Warszawa wspiera seniorów z Rembertowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Szanowni Państwo,

Urząd Dzielnicy Rembertów wspiera osoby szczególnie narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby COVID-19. Nasi przedstawiciele: pracownicy oraz wolontariusze mogą udzielać Państwu wsparcia w:

  1. Robieniu zakupów
  2. Wyrzucaniu śmieci.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem z dotychczasowych działań  Dzielnicowego Zespołu "Warszawa wspiera - Rembertów" od odnia 2.04 do dnia 7.05.2020 r. w załączniku. 

Wsparcie w wykonywaniu zakupów i wyrzucaniu śmieci, może być udzielane raz w tygodniu. Prosimy przygotować się do wizyty naszego przedstawiciela tak, by unikać bezpośredniego kontaktu. Osoba przy pierwszej wizycie przedstawi się Państwu, by mogli Państwo ją zobaczyć oraz sprawdzić identyfikator, którego wzór znajdziecie Państwo w załączniku na górze strony. Przedstawiciele nie będą prosili o Państwa dane osobowe.
Uwaga! Dla zachowania Państwa bezpieczeństwa, prosimy nie wpuszczać tych osób do mieszkania oraz nie podawać dłoni przy przywitaniu! W miarę możliwości prosimy o prowadzenie rozmowy z naszym Przedstawicielem poprzez domofon lub telefon, bez otwierania drzwi.

Każda kolejna wizyta także powinna odbyć się bez kontaktu bezpośredniego. W miarę możliwości będą Państwo wspierani przez tę samą osobę przez cały czas trwania akcji. Nasz przedstawiciel, za każdym razem, kiedy przyjdzie udzielić Państwu wsparcia, zadzwoni domofonem, przekazując swoje imię i nazwisko, podając numer identyfikatora i prosząc o przygotowanie się do wizyty. W przypadku:

1. Robienia zakupów:

  • nasz przedstawiciel zadzwoni domofonem i poprosi Państwa o zostawienie listy zakupów i pieniędzy pod wycieraczką. Prosimy nie zostawiać kwot wyższych niż 100 zł.
  • nasz przedstawiciel może kupować produkty pierwszej potrzeby (artykuły spożywcze, środki higieniczne, lekarstwa). Prosimy tak przygotować listę zakupów, by w miarę możliwości łączna wartość zakupów spożywczo-higienicznych nie przekraczała kwoty ok. 100 zł.
  • nasz przedstawiciel przekaże zrobione zakupy bez wchodzenia do mieszkania – zadzwoni domofonem do Państwa i poinformuje, że zostawia zakupy pod drzwiami. W torbie z zakupami znajdą Państwo paragon i resztę pieniędzy.
  • nasz przedstawiciel wykona zakupy w miejscu najbliżej zlokalizowanym Państwa mieszkania. Produkty spożywczo-higieniczne zakupi w jednym sklepie.


1.1 Zakupy przez internet
Jeżeli posiadają Państwo konto bankowe oraz kartę płatniczą nasz przedstawiciel możesz zamówić dla Państwa zakupy przez Internet. W tej sytuacji:

  • przedstawiciel skontaktuje się z Państwem telefonicznie, by ustalić listę zakupów.
  • nasz przedstawiciel zamówi na Państwa adres zamieszkania zakupy, za które trzeba będzie zapłacić kartą płatniczą przy odbiorze.
  • nasz przedstawiciel poinformuje, kiedy można spodziewać się dostawy zamówionych produktów.

2. Wyrzucanie śmieci:

  • W dniu, w którym nasz przedstawiciel ma Państwa odwiedzić prosimy o wystawienie worków ze śmieciami pod drzwiami. Prosimy o korzystanie ze wsparcia w wyrzucaniu śmieci w tym samym dniu, w którym korzystają Państwo ze wsparcia wykonywania zakupów. Jeżeli śmietnik zamykany jest na kluczyk należy zostawić kluczyk, wraz w listą zakupów. Przedstawiciel zwróci kluczyk w torbie z zakupami.

Wszelkie pytania i problemy prosimy zgłaszać do Dzielnicowego Zespołu „Warszawa Wspiera” pod numerem tel. 572 726 721.
 

Załączniki: