Umowa na budowę budynku przy ul. Cyrulików podpisana

Podpisanie umowy na budowę budynku komunalnego przy ul. Cyrulików w Rembertowie. Umowy podpisują burmistrzowie dzielnicy Rembertów oraz wykonawca inwestycji.
Budynek komunalny przy ul. Cyrulików

W piątek, 16 grudnia 2022 r. w Urzędzie Dzielnicy Rembertów odbyło się podpisanie umowy na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Cyrulików.
Umowę podpisali Maciej Iwanicki burmistrz dzielnicy Rembertów, Mieczysław Golónka, zastępca burmistrza dzielnicy Rembertów oraz Dariusz Toczyłowski lider konsorcjum TWD-BUD Toczyłowski Spółka Komandytowa i WIMAKS HIŃCZA Spółka Komandytowa. Obecny był także dyrektor Biura Polityki Lokalowej Urzędu m.st. Warszawy Marek Goluch.

Burmistrz Maciej Iwanicki powiedział:

Cieszę się, że wreszcie finalizujemy tę inwestycję, która jest bardzo potrzebna w Rembertowie. Nasza dzielnica – jak wiele innych – nie może zaspokoić wszystkich potrzeb osób, czekających na przydział lokali komunalnych. W tym przypadku zyskamy kolejne nowe mieszkania i tym samym zwiększymy nasz zasób komunalny. Dlaczego umowę podpisujmy dopiero w 2022 roku mimo, że konkurs architektoniczny odbył się w 2019? Mieliśmy „pod górkę”. Decyzja pozwolenia na budowę została zaskarżona przez jednego z mieszkańców. Sprawa trafiła do Wojewody Mazowieckiego i tam utknęła na długo. W tym czasie zmieniły się ceny na rynku budowlanym i wszystko podrożało. Aby wyłonić wykonawcę ściśle współpracowaliśmy z Biurem Polityki Lokalowej, Radą Warszawy oraz Prezydentem Warszawy dzięki czemu zwiększyliśmy budżet inwestycji o 7 mln zł, czyli prawie dwukrotnie w stosunku do pierwotnego budżetu, jakim dysponowaliśmy na początku 2022 r. To się udało i liczę, że już teraz wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Opis inwestycji

Budowa czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, wielorodzinnego z lokalem usługowym, garażem w parterze, miejscami postojowymi w terenie, zjazdem indywidualnym i publicznym, zagospodarowaniem terenu oraz niezbędną infrastrukturą techniczną przy ul. Cyrulików w dzielnicy Rembertów.

Na parterze zaprojektowano - od strony północnej - garaż, od strony południowej - wejście główne do budynku, lokal usługowy oraz pomieszczenia pomocniczo – techniczne. W ich skład wchodzą komórki lokatorskie, wózkownia, rowerownia oraz pomieszczenia techniczne (elektryczne, kotłownia). Pozostałe pomieszczenia techniczne (śmietnik, przyłącze wody oraz pomieszczenie gospodarcze) znajdują się od północnej strony budynku.

W pozostałej części budynku, od pietra 2 do 4 zaprojektowano 24 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 903,04 m2. Każde mieszkanie posiada taras lub balkon.

Plac wokół budynku będzie przyjemnie zagospodarowany. Znajdą się tu utwardzone ścieżki, pojawi się nowa zieleń oraz elementy małej architektury, tj.: ławki, kosze na odpady, oświetlenie. Teren budynku będzie częściowo ogrodzony - wzdłuż zachodniej granicy terenu, tj. granicy z działką, na której zlokalizowany jest market „Netto”.

Kwota inwestycji: 11 296 800,00 zł

Termin realizacji: zgodnie z zapisami umowy: 13 grudnia 2024 r.

Zestawienie powierzchni i kubatury:

powierzchnia działek — 1.810,00 m2

powierzchnia zabudowy — 825,50 m2

powierzchnia całkowita — 2.296,09 m2

powierzchnia użytkowa budynku — 1.789,50 m2

powierzchnia użytkowa usług — 109,07 m2

powierzchnia netto —  1284,87 m2

kubatura — 7.713,06 m3

liczba kondygnacji nadziemnych — 4

wysokość budynku — 12,00 m

Wykonawca

Lider konsorcjum:

TWD-BUD Toczyłowski Spółka Komandytowa

ul. Narcyzowa 20A, 04-930 Warszawa

Członek konsorcjum:

WIMAKS HIŃCZA Spółka Komandytowa

ul. Narcyzowa 20A, 04-930 Warszawa

Konkurs na wykonanie koncepcji budynku mieszkalnego przy ul. Cyrulików

Konkurs został ogłoszony 5 lipca 2019 r. przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego. Wpłynęło 20 prac konkursowych. Ich oceny dokonał sąd konkursowy, który zdecydował o przyznaniu pierwszego miejsca zespołowi autorskiemu architektów: Damianowi Florczykiewiczowi i Mateuszowi Mindziakowi. Uzasadnienie: „Za syntetyczną i powściągliwą w formie koncepcję budynku mieszkalnego umożliwiającego realizację obiektu cechującego się wysokim poziomem rozwiązań funkcjonalnych i architektonicznych”. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie Biura Architektury

Zasób lokali komunalnych w Rembertowie

Obecnie w Rembertowie mamy 340 lokali komunalnych, w których mieszka 727 osób. Lista oczekujących jest zmienna i wynosi 72 rodziny.

Zobacz galerię (3 zdjęć)
Wizualizacja budynku komunalnego, który powstanie w Rembertowie przy ul. Cyrulików