null

Uczniowski Klub Sportowy ASzWoj Warszawa Rembertów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Siedziba:

Akademicki Ośrodek Sportowy Akademii Sztuki Wojennej

al. gen. A. Chruściela 103, 00-910 Warszawa

Informacje:
tel/fax. 22 681 30 03
ttp://aszwoj.futbolowo.pl

 

Krótko o klubie:

Uczniowski Klub Sportowy „ASzWoj Warszawa Rembertów" zrzesza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, rodziców uczniów oraz sympatyków sportu, a zwłaszcza piłki nożnej. Działa w oparciu o Ustawę o kulturze fizycznej oraz o Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 lipca 2004 roku.

Od 1995 roku klub kontynuuje działalność akademickiej Sekcji Piłki Nożnej Akademii Obrony Narodowej.

Celem klubu jest organizowanie i upowszechnianie różnorodnych form kultury fizycznej - współzawodnictwa sportowego w piłce nożnej, zgrupowań i zawodów sportowych, także o charakterze rekreacyjnym, integrowanie środowisk wojskowego i cywilnego Dzielnicy.

Klub zrzesza aktualnie 106 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, biorących udział w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Drużyna Orlików r. 1997 realizuje program „Sportowy Talent" zainicjowany przez Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m. st. Warszawy. Drużyna liczy aktualnie 24 zawodników. Trenerem jest Mirosław Bembnowicz - trener II klasy, posiadający licencję UEFA, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego.

Uczniowski Klub Sportowy AON był wyróżniany przez PZPN oraz MZPN za dobrą pracę z grupami dziecięco - młodzieżowymi.

W sezonie 2005/2006 drużyna Juniorów młodszych rocznika 1989, której szkoleniowcem był Marcin Sasal (trener I klasy) zdobyła tytuł Mistrza Mazowsza Juniorów w tej kategorii i reprezentowała Związek w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.

Zawodnicy UKS AON - Kamil Majkowski, Wojciech Trockim, Mikołaj Tokaj byli powoływani na mecze kadry narodowej w kategorii U-17. Drużyna Juniorów zdobyła w 2005 roku I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Uczniowski Klub Sportowy ASzWoj korzysta z obiektów sportowych Akademii Sztuki Wojennej. 


 Trenerzy:

- Andrzej Kaczor - Seniorzy klasa A gr.III

- Mirosław Jasierski - Trampkarze ur. w 1993/1994

- Paweł Aleksandrowicz - Młodzicy ur. w 1995 r.

- Paweł Aleksandrowicz - Żaki ur. w 1996r.

- Mirosław Bembnowicz - Orliki „7” ur. w 1997r. i młodsi