null

Turniej brydża

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

W dniu 9-go stycznia 2016 r. odbyło się podsumowanie rozgrywek o Mistrzostwo Rembertowa w brydżu sportowym za 2015 r. Rozegrano w ciągu roku trzy sesje w każdej po 5 turniejów kwalifikacyjnych, a do punktacji ogólnej liczyło się 12 najlepszych wyników. W rozgrywkach tych uczestniczyło 45 par brydżowych z Rembertowa, sąsiednich dzielnic i gmin. Był to już XVII turniej organizowany w Rembertowie. Rozgrywki odbywały się w Domu Kultury Rembertów. Podczas uroczystego zakończenia rozgrywek burmistrz Mieczysław Golónka i dyrektor Domu Kultury Rembertów Robert Jasiński pogratulowali zwycięzcom wręczając puchary i nagrody dla najlepszych par brydżowych oraz najlepszych w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji par brydżowych najlepsi to Bogusław Chomentowski i Leszek Piórkowski oraz Magdalena Głombińska i Zofia Szuchnik.

Najlepsza trójka w klasyfikacji indywidualnej to: Wiktor Cała, Bogusław Chomentowski, Leszek Piórkowski.

Burmistrz Dzielnicy Rembertów w swoim wystąpieniu oprócz gratulacji zwycięzcom podziękował za propagowanie brydża w Rembertowie życząc zasilenia brydżystów młodym pokoleniem. Drużynie reprezentującej w rozgrywkach IV ligi brydżowej Dom Kultury Rembertów wręczył suweniry - parasolki z napisem „zakochaj się w Rembertowie”.

Rozgrywki brydżowe prowadził sędzia PZBS Marian Łukasiak. Miłym akcentem było też uhonorowanie statuetką najstarszego uczestnika rozgrywek Stanisława Śpiewaka /86 lat/. W dniu tym odbył się też pierwszy z 15 zaplanowanych na obecny rok turniejów.

W imieniu organizatorów turnieju zapraszamy wszystkich pasjonatów brydża do skonfrontowania swoich umiejętności z innymi. Turnieje odbywają się w Domu Kultury Rembertów w soboty, najbliższy termin turnieju to 30 styczeń 2016 r. godz. 10.00. Dodatkowych informacji udziela Leszek Piórkowski (tel. 600882055).