null

Teatralna jesień w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Fot. Marta Ankiersztejn

Spektakl „Zofia” to monodram w wykonaniu znakomitej w tej roli Małgorzaty Pieńkowskiej, którą już nie po raz pierwszy będziemy mieli okazję zobaczyć na rembertowskiej scenie. Na sztukę teatralną zapraszamy 23 października, o godzinie 18:00 do sali widowiskowo-konferencyjnej im. gen. F. Gągora, Akademii Sztuki Wojennej. Wstęp z wejściówkami!

 

Ta niezwykła, dramatyczna historia inspirowana biografiami matek Powstańców Warszawskich, opowiedziana jest narracją matki Jana Rodowicza „Anody”, która na tydzień przed 27. urodzinami syna dowiedziała się, że zginął po upadku z okna IV piętra gmachu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

„Zofia”to historia jednego życia, w którym mieściło się żyć co najmniej kilka. To historia, która nie dzieje się w podręcznikach, tylko w pojedynczym istnieniu. To wreszcie historia tych, którzy musieli dać sobie radę z najcięższym zadaniem po wojennej zawierusze – z życiem.

Młodzi twórcy spektaklu, we współpracy z Małgorzatą Pieńkowską tworzą opowieść o doświadczeniu matek pokolenia Kolumbów. O traumie po śmierci dzieci, zakamarkach pamięci, przemijaniu i bezradności wobec wojny i stalinowskiego terroru. Ile trwa tydzień, jeśli składa się z nieustającej niedzieli? Kim są starsze panie w tramwajach? Te, których powolne ruchy ironicznie komentują młodzi i zdrowi? Co myśli trzydziestolatka, gdy bawi się z dziećmi? Do czego tęsknią panie w domu starców? Co jest w głowie czterdziestolatki, która musi pogrzebać dzieci? Odpowiedzi na te pytania spróbujemy poszukać podczas godzinnego spektaklu, 23 października o godz. 18:00.

Wszystkich chętnych do obejrzenia przedstawienia, zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek, które dostępne będą już od 10 października od godz.17:00 w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Przypominamy, że jedna osoba może pobrać maksymalnie dwie wejściówki.

Fot. Marta Ankiersztejn