Świeć blaskiem z odblaskiem w Rembertowie

W Mikołajki rusza wspólna akcja Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i urzędów dzielnic w Warszawie „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Drzewka, wystrojone w nietypowe ozdoby, będą zachęcać do wzięcia odblasku.

W ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”, jak co roku, w ponad 30 punktach Warszawy staną zielone, pachnące lasem i świętami świerki. Dostarczy je Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. A na nich, zamiast tradycyjnych bombek, zawisną różnokolorowe odblaski. Pierwsza z takich choinek stanie przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43/45. Tutaj 6 grudnia nastąpi uroczysta inauguracja całej akcji. W Rembertowie udekorowana choinka stanie przed wejściem do urzędu dzielnicy.

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma charakter edukacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych poprzez poprawę ich widoczności. Dlatego właśnie już po raz szósty Straż Miejska m.st. Warszawy wraz z partnerami akcji przypomina, że jest prosty sposób na poprawę widoczności – stosowanie odblasków.

Każdy – przechodzień, rowerzysta, deskorolkarz czy użytkownik hulajnogi – będzie mógł wziąć jedną z odblaskowych ozdób i zawiesić ją na swoim ubraniu lub pojeździe, by być lepiej widocznym na drodze.

Tegoroczna edycja potrwa od 6 do 10 grudnia. Wzorem ubiegłych lat planujemy – za pośrednictwem najlepiej widocznych drzewek w mieście – przekazać mieszkańcom Warszawy ponad 20 000 odblasków.

Gorąco dziękujemy partnerom akcji. Są to: urzędy dzielnic m.st. Warszawy, Biuro Edukacji, MPWiK, Automobilklub Polski, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, MZA, ZTM, Fundacja Jednym Śladem, Poland Bike, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Teatr Kamienica. Te właśnie jednostki i organizacje zgodziły się przeznaczyć na akcję część swoich odblasków, a także dbać o to, by na drzewkach ustawionych przy ich siedzibach nigdy nie zabrakło tych nietypowych „bombek”.

Dziękujemy patronowi medialnemu – Radiu PLUS oraz innym mediom, które włączają się w promocję pozytywnego wpływu odblasków na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Zaczynamy 6 grudnia z nadzieją, że tegoroczny Mikołaj dotrze do jak największej liczby warszawiaków z bezcennym prezentem, jakim jest bezpieczeństwo na drodze.

EDIT!

Odblaskowa choinka już stoi - przed wejściem do naszego urzędu. Zachęcamy do zabierania odblasków i umieszczania ich w widocznym miejscu na ubraniach, torbach, plecakach. To wspólna akcja Straży Miejskiej i warszawskich dzielnic. Rembertów co roku włącza się w tę inicjatywę. Dziękujemy uczniom klasy 1D ze Szkoły Podstawowej nr 217 za pomoc w ozdabianiu drzewka.

Grupowe zdjęcie uczestników akcji ubierania choinki w Rembertowie, w tym uczniów klasy 1d ze Szkoły Podstawowej nr 217.
Akcja "Świeć blaskiem z odblaskiem".

Plakat akcji "Świeć blaskiem z odblaskiem".

Udekorowana w ramach akcji "Świeć blaskiem z odblaskiem" choinka stoi przed wejściem do Urzędu Dzielnicy Rembertów.
Akcja "Świeć blaskiem z odblaskiem".