null

Spotkanie z przedszkolakami

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Bezpieczny przedszkolak-spotkanie z policjantami

W dniu 5.11.2015r. w Przedszkolu nr 158 przy ul. Dwóch Mieczy 30/36 w dzielnicy Rembertów gościli policjanci: asp. Adam Sidoruk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, sierż. Marcin Kieszkiewicz z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów oraz Kierownik Zespołu delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  Tomasz Andrzejewski i Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Dzielnicy Rembertów Marek Jarzęcki.

Spotkanie zorganizowano na boisku przedszkola, gdzie maluchy uczestniczyły w zajęciach praktycznych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. nabywały umiejętność poruszania się przez przejście dla pieszych. Spotkanie to było podsumowaniem cyklu spotkań teoretycznych, na których poruszane zagadnienia dotyczyły spraw bezpieczeństwa w życiu codziennym, tj. w domu, w przedszkolu, na placu zabaw, na wakacjach, a zwłaszcza w ruchu drogowym.

Jak zwykle największe emocję podczas wizyty wśród dzieci wzbudziła możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu od środka i jego wyposażenia. Na zakończenie wszystkie maluchy otrzymały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy gadżety odblaskowe, których używanie po zmroku znacznie poprawia bezpieczeństwo.

Dzieci odwdzięczyły się przybyłym gościom przygotowanymi własnoręcznie przepięknymi laurkami z podziękowaniami za spotkanie i otrzymane gadżety.