null

RUNbertów po raz SIÓDMY!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Bieg RUNbertów od początku powstania cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej dzielnicy. Tegoroczna 7 już edycja osiągnęła rekordową frekwencję - w biegu „MINI RUNbertów” pobiegło 199 dzieci (wzrost o 28% w stosunku do ubiegłego roku), a w biegu dorosłych aż 413 uczestników (wzrost o 3%).

7. Bieg Rembertowa RUNbertów odbył się w ostatnią niedzielę, 20 października. Start i meta znajdowały się na terenie Akademii Sztuki Wojennej na Placu Apelowym. Bieg główny rozpoczął się o godzinie 12:15, a godzinę wcześniej bieg Mini RUNbertów, w którym wystartowały dzieci – roczniki 2007 i młodsi.
Warunki pogodowe w tym roku sprzyjały widzom, którzy obserwowali zmagania biegaczy na specjalnie wyznaczonej 5 kilometrowej trasie, jednak dla biegaczy były co najmniej ciężkie. Słońce, 21 stopni, a zwłaszcza wspaniała kolorowa jesień dodała uroku temu wydarzeniu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się biegi dla dzieci, które rozegrano w 4 kategoriach wiekowych na dystansach 100 i 450 metrów, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.
Bieg główny posiadał atest PZLA, co gwarantowało, że dystans 5 km był dokładnie wymierzony, a tym samym uzyskane w biegu rezultaty precyzyjne i wiarygodne. Dlatego część biegaczy chciała powalczyć o rekordy życiowe. Dla czynnych biegaczy Bieg RUNbertów był znakomitą okazją, aby przed końcem sezonu biegowego sprawdzić swoje możliwości. Co również ważne, bieg w Rembertowie był oficjalnym startem kontrolnym przed 31. Biegiem Niepodległości.
Podczas wspaniałej biegowej imprezy wszystkie przybyłe osoby mogły także poznać ofertę bokserskiego klubu UKS Gladiator Warszawa, jak również zobaczyć, a nawet wziąć udział w profesjonalnych walkach bokserskich. Z kolei Akademia Gym&Joy rozłożyła ścieżkę gimnastyczną, na której wszyscy chętni mogli poćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Swoje stoisko promocyjno-informacyjne przygotowała także Akademia Sztuki Wojennej.
Nie można oczywiście rozpocząć biegu bez dobrej rozgrzewki. Tę dla przybyłych biegaczy przygotowali i poprowadzili – Marta Miros właścicielka Studia Tańca ArtDance & ArtFit Fitness and Wellness oraz Marek Jendrych z Ruszzbloku.pl. Dla wszystkich uczestników czekał jeszcze posiłek regeneracyjny w postaci żołnierskiej grochówki. Ważnym elementem tegorocznej edycji Biegu RUNbertów była akcja charytatywna przeprowadzona wraz z Fundacją „Znajdź Pomoc”. Podczas całej imprezy do puszek zbierano środki na leczenie Franka. Podczas dekoracji na rzecz chłopca przekazano symboliczny czek na kwotę 1340 zł.
W kategorii kobiet zwyciężyła Iwona Wicha reprezentująca PUKS „Młode Orły” Nowy Dwór Mazowiecki i LŁKS „Prefbet Śniadowo Łomża”, która dystans 5 km pokonała w czasie 17 minut 51 sekund. Wśród mężczyzn natomiast wygrał Piotr Mielewczyk z drużyny Warszawskie Sankt Moritz z wynikiem dokładnie 15 minut. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął AZS Uniwersytet Warszawski z łącznym czasem 52 minuty 7 sekund (1 kobieta + 2 mężczyzn). Na szczególne uznanie zasługuje Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia przy ul. Niepołomickiej 26 w Rembertowie, która wystartowała najliczniejszą grupą 42 osób (w tym 36 dzieci w MINI RUNbertów)!
Dla zwycięzców przygotowano statuetki w kilku klasyfikacjach: open mężczyzn, open kobiet, mieszkańców Rembertowa, drużynowej oraz studentów i pracowników Akademii. Studentom wręczono rponadto Puchar Prezesa AZS Warszawa.
W dekoracji udział wzięli: Agnieszka Kądeja, Burmistrz Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, Stanisław Kowalczuk, Przewodniczący Rady Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy oraz Piotr Niewęgłowski, Szef Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Sztuki Wojennej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy za rok!

WYNIKI zwyciężców:

Mężczyźni:
1. Piotr Mielewczyk - 15:00
2. Florian Pyszel - 15:27
3. Sebastian Duszyński - 15:59
Kobiety:
1. Iwona Wicha - 17:51
2. Diana Dawidziuk-Gosk - 18:06
3. Natalia Grzegorczyk - 18:43

Pełne wyniki można obejrzeć na stronie: https://wyniki.datasport.pl/results3134/

BIEG RUNbertów został sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.
Organizatorzy: Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawa i Akademicki Związek Sportowy Warszawa.
Sponsorzy: Kinga Pienińska, Print Plus.
Partnerzy: Akademia Sztuki Wojennej, Biegnij Zwierzu, DMX Komputery, Rembertów Team.
Patronat medialny: Maratończyk.pl.

Zobacz galerię (66 zdjęć)