null

Rodzinny Piknik Spisowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plakat promujący Rodzinny Piknik Spisowy z białym napisem na granatowym tle od szesnastego do osiemnastego lipca SkwerT. Kahla (Metro Centrum Nauki Kopernik) od 12:00 do 18:00 na górze szare zdjęcie trzypokoleniowej rodziny

Jak połączyć piękną pogodę, rodzinny spacer brzegiem Wisły i udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021? Tylko na Rodzinnym Pikniku Spisowym

Zapraszamy wszystkich na Piknik Spisowy przy Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Podczas pikniku będzie można skorzystać z punktu spisowego, obejrzeć wystawę o 100-letniej historii spisów oraz wziąć udział konkursach, quizach i grze terenowej. W szczególności zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, dla których Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował mnóstwo atrakcji.

Piknik odbędzie się przy Skwerze T. Kahla (Metro Centrum Nauki Kopernik) w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (16 - 18.07.2021 r.) w godzinach 12.00 – 18.00. Serdecznie zapraszamy

Jednocześnie przypominamy, że za nami półmetek Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Obecnie spisało się około 44% mieszkańców województwa mazowieckiego, co stanowi jedynie 4 na 10 mieszkańców Mazowsza.

Od wyników spisowych zależeć będzie przyszłość naszego miasta. Na ich podstawie w kolejnych latach podejmowane będą decyzje czy powstaną żłobki, przedszkola i szkoły dla naszych dzieci i wnuków, będą budowane drogi potrzebne, by dotrzeć do pracy, będzie zapewniona odpowiednia opieka lekarska, dostępność do wielu usług publicznych, czy podział środków na lokalne inwestycje.

Dlatego niezależnie od miejsca zamieszkania i zatrudnienia zachęcamy wszystkich do udziału w spisie:

Osobiście w naszym Urzędzie Dzielnicy Rembertów na ul. Aleja Generała Antoniego Chruściela „Montera” 26, gdzie na parterze przygotowaliśmy specjalne stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej.

Online przez stronę internetową NSP 2021: https://spis.gov.pl/

Lub telefonicznie poprzez infolinię spisową pod nr. 22 279 99 99 czynną od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 18:00. Pod którym głos lektorki podpowie nam, co zrobić, by dokonać spisu.

Nie zwlekaj do września, dokonaj spisu już dzisiaj! Biorąc w nim udział masz wpływ na przyszłość swoją i swoich bliskich.

 

W przypadku kontaktu rachmistrza należy zgodzić się na rozmowę i od razu spisać. Pamiętajmy, że jego podstawowym zadaniem jest udzielnie nam pomocy i wsparcia w wypełnianiu formularza. Dlatego nie czekaj i poczuj się częścią drużyny „Mazowsze” obecnej dekady, biorąc udział w NSP 2021.