null

Rembridż - Skarb Rebertowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ilustracja zwierząt leśnych: dzik, wiewiórka, sarna, lisica, sójka, dzięcioł, jeż wśród zieleni i kwiatów

Zapraszamy do lektury książki dla dzieci przedstawiającej historię małego Dzika Rembridża i jego rembertowskich przyjaciół. Pamiętajcie! Aby odnaleźć prawdziwy rembertowski skarb trzeba SŁUCHAĆ, BYĆ SOBĄ, MIEĆ OCZY SZEROKO OTWARTE i ROBIĆ TO CO KOCHASZ!

"Jesteście gotowi na niezwykłą podróż po Rembertowie – najbardziej zielonej dzielnicy Warszawy? Pakujcie plecaki, bo czeka Was wiele przygód – razem z głównym bohaterem, dzikiem Rembridżem, poszukacie prawdziwych skarbów Rembertowa. Na dobry początek wyprawy wskazówka: pamiętajcie, że małe rzeczy nagle mogą stać się bardzo ważne – szczególnie wtedy, gdy się tego nie spodziewamy." - Taką zapowiedź niezwykłych przygód dzika Rembridża znajdą czytelnicy na okładce najnowszej książki dla dzieci.

- To pierwsza w historii naszej dzielnicy książka dla dzieci, której akcja osadzona jest w Rembertowie. Bohaterowie odwiedzają różne miejsca w poszukiwaniu prawdziwego skarbu. Może być wstępem do rozmów z dziećmi o relacjach, tolerancji, przyjaźni, a także o bezpieczeństwie. Zapraszam do lektury. – mówi burmistrz Maciej Iwanicki.

Recenzja

Jak ciekawie opowiedzieć historię, jak poruszyć ważne dla ogółu mieszkańców tematy, jak zainteresować tekstem książki dzieci?

Najlepiej pisząc bajkę, co autorce, Pani Martynie Jelonek  pięknie się udało.

Czasem rodzice mają trudny orzech do zgryzienia, kiedy chcą wytłumaczyć swoim pociechom sprawy międzyludzkie. Fabuła książki  „Rembridż Skarb Rembertowa” zdecydowanie to zadanie ułatwia. Rembertów to zielona dzielnica Warszawy, gdzie współmieszkańcami są nie tylko ludzie, ale również zwierzęta, kwiaty i drzewa. Nie zapominajmy o tym.  Zdecydowanie tolerując się wzajemnie, będąc życzliwym i wyrozumiałym dla innych można żyć w długoletniej przyjaźni.

Regularne przypominanie w tekście książki o zasadach, w tym o zasadzie szczęścia, plus małe podpowiedzi dziadka prowadzą do skarbu.      

Autorce, Pani  Martynie Jelonek życzę dalszych sukcesów literackich.

Elżbieta Czajka, poetka, od wielu lat współpracuje z DK „Wygoda” i DK „Rembertów”

 

Książkę znajdziecie w rembertowskich bibliotekach

Książkę „Rembridż – Skarb Rembertowa” można wypożyczyć już od 19 marca 2024 r. we wszystkich rembertowskich bibliotekach szkolnych i bibliotece publicznej.

Książka nie jest przeznaczona do sprzedaży. Książki będą dostępne jako nagrody w konkursach dla dzieci podczas wydarzeń organizowanych przez Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

Rembridż – Skarb Remberowa

Tekst: Martyna Jelonek
Projekt okładki oraz ilustracje: Joanna Kencka
Konsultacja merytoryczna: Wydział Kultury i Promocji Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy
Skład: Cyprian Zadrożny
Redakcja techniczna: Roksana Funek i Cyprian Zadrożny
Opieka redakcyjna: Magdalenia Talar
Korekta: Aurelia Hałubowska

ISBN: 978-83-67797-86-3

Wydanie I, Warszawa 2023

Publikacja wydana na zlecenie i przy współpracy Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

 

ilustracja zwierząt leśnych: dzik, wiewiórka, sarna, lisica, sójka, dzięcioł, jeż wśród zieleni i kwiatów