null

Relacja z XVIII Turnieu Judo dzieci i młodzików z okazji Narodowego Święta Niepodległości – Rembertów 2013.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W niedzielę 10 listopada 2013 r. na obiektach sportowych Akademii Obrony Narodowej w Warszawie odbył się już osiemnasty Turniej Judo dzieci i młodzików (chłopcy i dziewczęta) z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W zawodach uczestniczyło 146 zawodniczek i zawodników z 32 klubów z polski i ekipa zagraniczna z Brześcia Białoruskiego. Organizatorem zawodów jak co roku był Uczniowski Klub Judo "AON Warszawa". Turniej współfinansowało m. st. Warszawa Dzielnica Rembertów. Zawody otworzył z-ca Burmistrza Dzielnicy - Pan Józef Melak i przedstawiciel rektora komendanta AON.


Zmagania na tatami rozpoczęły się zgodnie z planem o godzinie 10.30. W turnieju bardzo dobrze wypadli zawodnicy z UKJ "AON Warszawa" zdobywając 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Taka ilość medali pozwoliła zająć 1 miejsce w rywalizacji drużynowej wraz z drużyną z Białorusi.

 

A oto zdobywcy złotych medali w drużynie z Rembertowa: Aleksandra Płochocka, Maciej Rombel, Julia Gołebiewska, Piotr Zaborowski i Patrycja Wojtelewicz.


Rywalizacja stała na wysokim poziomie technicznym. Wiele walk kończyło się przez ippon, czyli akcję kończącą walkę przed regulaminowym czasem.


Zawody zakończyły się rozdaniem dyplomów za miejsca 1-5 oraz medali za miejsca 1-3. Nagrodzono też najlepszą zawodniczkę i zawodnika okolicznościowymi pucharami osobno w grupie dzieci i młodzików. W grupie dziewcząt tytuł ten przypadł Aleksandrze Płochockiej z UKJ „AON Warszawa". Na wyróżnienie w zespole gospodarzy zasługuje także Maciej Rombel jeden z najzdolniejszych zawodników najmłodszego pokolenia. Za miejsca 1-3 w punktacji klubowej wręczono puchary. Zawodnicy i zawodniczki za pierwsze miejsce otrzymali koszulki z logo turnieju. Nagrody wręczał z-ca Burmistrza Pan Józef Melak.