null

Relacja z Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tegoroczne Święto Rembertowa miało wiele organizowanych imprez. Jedną z nich był Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów. Warunki uczestnictwa ograniczone były do mieszkańców, pracowników i młodzieży z terenu Dzielnicy Rembertów.

 


Organizatorzy turnieju: Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126 oraz Samodzielne Wieloosobowe Stanowisko Pracy ds. Sportu i Rekreacji Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, przyjęli zgłoszenia 44 zawodników. Najmłodszy miał 7 lat. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim 7 rund według Kodeksu Szachowego. Pani Agnieszka Brustman, wielokrotna mistrzyni Polski w szachach, sędzia klasy międzynarodowej, dobrze znana w środowisku szachowym, była sędzią głównym naszych zawodów.


Turniej rozpoczął się o godz. 10.00 w sobotę 28 maja br. na sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 126. Do rozgrywek szachowych przystąpiło 36 uczestników. Tempo gry przewidywało 15 minut na całą partię dla zawodników. Atmosfera początkowo świąteczna i rekreacyjna z każdą kolejną rundą stawała się bardziej napięta. Każdy zawodnik skupiony nad szachownicą starał się wygrać z wylosowanym przeciwnikiem. Początkowe przegrane oprócz łez dodawały sił w kolejnych rundach. Miło było popatrzeć jak najmłodsi uczestnicy grają z dorosłymi szachistami. Popularyzowanie gry w szachy właśnie wśród małych dzieci zaowocuje w przyszłości większym skupieniem podczas zdobywania wiedzy w szkole.

 

Ranga turnieju to udział zawodników z kategoriami szachowymi choć ci co nie mają kategorii mogą je zdobyć jeśli tego pragną podczas innych zawodów. Wyniki turnieju zostały zapisane dzięki Pani Agnieszce Brustman na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_2161/final_standing&7.html

 

Po zaciętych partiach przyszedł czas na nagrody - puchary i książki ufundowane przez Urząd Dzielnicy Rembertów, które wręczyła zwycięzcom Pani Burmistrz Agnieszka Kądeja. Wyróżnieni zostali:


Puchar Najlepszy Zawodnik z Rembertowa - p. Mateusz Jocz 6,5 pkt


Puchar I miejsce w Rembertowie - p. Andrzej Iwanicki 5 pkt


Puchar II miejsce w Rembertowie - Jakub Kubacki 5 pkt


Puchar III miejsce w Rembertowie - Krzysztof Lipiński 5 pkt


Puchar Najlepszy Licealista - Przemysław Guznowski 5 pkt


Puchar Najlepszy Gimnazjalista - Daniel Jastrzębski 4,5 pkt


Puchar Najlepszy Uczeń Szkoły Podstawowej - Igor Chwedoruk 4,5 pkt

 


Nagrody książkowe i dyplomy otrzymali:


Najmłodsi Uczestnicy Turnieju: Jakub Bogdanowicz r. 2004 3 pkt


Kacper Dziubałko r. 2002 3 pkt


Karol Kutyła r. 2001 3 pkt


Aleksandra Bogdanowicz r. 2001 1,5 pkt.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wspaniałych wakacji. Galeria zdjęć przybliży Państwu atmosferę rozgrywek turniejowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć:

https://picasaweb.google.com/Sport.Remb/TurniejSzachowy28052011r

 

autor: Maria Sikorska