null

Relacja z Mistrzostw Dzielnicy Rembertów w Biegach Przełajowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

25 września 2013 r. rozegrano Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w Biegach Przełajowych.
Jak co roku zawody zgromadziły na starcie dużą liczbę uczniów rembertowskich szkół podstawowych i gimnazjów. W sumie w 12 biegach sklasyfikowanych zostało 152 uczestników. Mistrzostwa były zarazem eliminacjami do finałowych zawodów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Oprócz wyłonienia reprezentantów naszej dzielnicy w biegach indywidualnych, prowadzona była klasyfikacja szkół. Placówki, które uzyskały najlepsze wyniki drużynowe, zyskały prawo do reprezentowania dzielnicy w warszawskich finałach sztafetowych biegów przełajowych.
W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 217. Indywidualnie najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych byli: Martyna Kruszewka (SP 189), Dominik Głuch (SP 254), Ewa Rudnicka (SP 189), Piotr Marszałek (SP 189).
Nieco bardziej wyrównana walka miała miejsce wśród gimnazjalistów, zwycięzcami okazali się z identyczną liczbą punków Gimnazjum Nr 127 i Nr 128, natomiast Gimnazjum Nr 126 wygrało z dużą przewagą w kategorii chłopców. Najlepszymi biegaczkami i biegaczami wśród gimnazjalistów okazali się: Marta Dołemska (G 128), Mateusz Gur (G 127),
Mariola Ostaszewska (G126), Cezary Góralski (G 128), Kinga Chęcińska (G 127), Marcin Góralczyk (G 127).