null

Relacja z I Biegu Józefa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W piątek, 20 maja 2011r. na terenie Zespołu Szkół Nr 76 odbył się „I. Bieg Józefa". Celem projektu było poszerzanie wśród uczniów wiedzy o życiu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz propagowanie aktywnych form wypoczynku. W imprezie wzięło udział pięć rembertowskich szkół, które były reprezentowane przez pięcioosobowe zespoły. Każdy uczestnik dostał pamiątkową koszulkę.

 

W trakcie biegu drużyny musiały minąć 4 punkty kontrolne rozmieszczone w różnych miejscach dzielnicy, na których trzeba było wykazać się wiedzą o okresie dwudziestolecia międzywojennego oraz znajomością różnych wydarzeń z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pozostałe zagadnienia dotyczyły pierwszej pomocy, sprawdzały sprawność fizyczną oraz umiejętności strategiczne i taktyczne. Na końcu uczniów czekało pytanie niespodzianka.

 

Rywalizacja zakończyła się wygraną Zespolu Szkół nr 76 z 42 punktami. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 126 - ich wynik to 41 punktów. Trzecie miejsce i 38 punktów należało do Gimnazjum nr 27. Czwarte miejsce i 35 punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 217, a jeden punkt mniej i piąte miejsce przypadło Gimnazjum nr 127.

 

Impreza odbyła się pod patronatem Pani Burmistrz Dzielnicy Rembertów - Agnieszki Kądei. Okazałe wartościowe nagrody w postaci pucharów, medali, książek i innych, wręczyli honorowi goście. Organizatorem imprezy był pan Janusz Żmijewski. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy:

https://picasaweb.google.com/Sport.Remb/IBiegJozefa#

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagrody dla uczestników biegu w postaci koszulek, medali,

pucharów i książek zostały zakupione

przez Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.