null

Przedszkolak w kontakcie z osobą nieznajomą – o bezpieczeństwie dzieci w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 14 marca 2018 roku Przedszkole nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26 odwiedzili przedstawiciel BBiZK z dzielnicy Rembertów wraz z dzielnicową z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów.
Celem zajęć edukacyjnych pod nazwą „Przedszkolak w kontakcie z osobą nieznajoma” było kształtowanie i propagowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i zapoznanie ich z takimi pojęciami jak: osoba nieznajoma, zaufanie oraz ostrożność, a także wykształcenie właściwej reakcji w sytuacjach kontaktu z osobą nieznajomą.
Przedszkolaki podczas spotkania obejrzały film pt. „O Florce, która chciała zostać piłkarzem”. Maluchy z ciekawością przyglądały się historii Florki, jej postępowaniu oraz zachowaniem wobec osoby obcej.
Po obejrzeniu filmu dzieci wykazały się doskonałą znajomością wiedzy o bezpieczeństwie. Pochwaliły się jak prawidłowo zachować się wobec osoby nieznajomej a także jak prawidłowo wzywać pomoc. Udowodniły że potrafią rozpoznać wszystkie numery telefonów alarmowych i bez żadnego problemu opisały podczas jakich sytuacjach należy dzwonić pod dany numer alarmowy.   
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zostały przeprowadzone we wszystkich grupach przedszkolaków.
Na zakończenie spotkania maluchy w nagrodę za aktywność oraz zaangażowanie w zajęciach otrzymały odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.