Półmetek Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Na grafice jest napis już 40% mieszkańców spisało się na Mazowszu! Po lewej stronie jest zdjęcie dłoni na tle okręgu trzymającej budzik. Na wysokości budzika jest napis: Nie czekaj z obowiązkiem do września. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Przeszliśmy już półmetek Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu jest znacznie ważniejsza i bardziej emocjonująca. Podobnie jest z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Druga połowa spisu, przypada na lipiec-wrzesień 2021, będzie czasem bardzo intensywnych starań o pełny 100% wynik dla Mazowsza. Wciąż bowiem obowiązku spisowego nie wypełniło niespełna 60% mieszkańców Mazowsza, co pozostawia dla naszego województwa około 40% osób, które dokonały samospisu. Od wyników spisowych zależeć będzie przyszłość naszego miasta. Na ich podstawie w kolejnych latach podejmowane będą decyzje czy powstaną żłobki, przedszkola i szkoły dla naszych dzieci i wnuków, będą budowane drogi potrzebne, by dotrzeć do pracy, będzie zapewniona odpowiednia opieka lekarska, dostępność do wielu usług publicznych, czy podział środków na lokalne inwestycje

Kompletność danych NSP 2021 będzie miała wpływ na rozwój nie tylko Warszawy, ale i całego Mazowsza. Dlatego niezależnie od miejsca zamieszkania i zatrudnienia zachęcamy wszystkich do udziału w spisie:

• Osobiście w naszym Urzędzie Dzielnicy Rembertów na ul. Aleja Generała Antoniego Chruściela „Montera” 26, gdzie na parterze przygotowaliśmy specjalne stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej.

• Lub telefonicznie poprzez infolinię spisową pod nr. 22 279 99 99 czynną od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 18:00. Pod którym głos lektorki podpowie nam, co zrobić, by dokonać spisu.

Nie zwlekaj do września, dokonaj spisu już dzisiaj! Biorąc w nim udział masz wpływ na przyszłość swoją i swoich bliskich.

W przypadku kontaktu rachmistrza należy zgodzić się na rozmowę i od razu spisać. Pamiętajmy, że jego podstawowym zadaniem jest udzielnie nam pomocy i wsparcia w wypełnianiu formularza. Dlatego nie czekaj i poczuj się częścią drużyny „Mazowsze” obecnej dekady, biorąc udział w NSP 2021.