null

Policjanci będą patrolować miasto w nowych samochodach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawscy policjanci otrzymali 37 radiowozów z napędem hybrydowym. Zakup nowoczesnych samochodów był możliwy dzięki dofinansowaniu samorządu warszawskiego.

Pojazdy przekazane Komendzie Stołecznej Policji na pl. Zamkowych stanowiły część zakupionych już 51 radiowozów. Stołeczny samorząd na ten cel przekazał policji 2,1 mln złotych. 37 radiowozów trafi do siedmiu Komend Rejonowych Policji oraz komisariatów specjalistycznych Komendy Stołecznej Policji. Nowe radiowozy zostały sfinansowane w proporcjach 50/50 z Komendą Główną Policji.

- W trakcie moich kadencji przekazaliśmy 420 pojazdów różnego typu, w tym 371 radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych. Jako miasto, chwalimy się tym, ponieważ jest to znacząca pomoc, która pozwala policji na sprawne i skuteczne działanie – powiedziała na uroczystości przekazania radiowozów Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i dodała: - Ale to nie wszystko, tylko w tym roku kupiliśmy lub kupimy sprzęt i wyposażenie, na rzecz Komendy Stołecznej Policji za kwotę ponad 3,46 mln zł.

W latach 2007–2018 miasto przekazało warszawskiej policji ponad 168 mln zł, w tym na zakup sprzętu i nowoczesnego wyposażenia ponad 33 mln zł. Kolejne 134 mln zł to środki przekazane na służby ponadnormatywne, adaptację zawodową nowych policjantów, konie oraz nagrody i zakupy bieżące.

Prezydent Warszawy podkreśliła, że poziom bezpieczeństwa w stolicy od wielu lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Wskazują na to statystyki policyjne, w których zdecydowana większość mieszkańców uważa Warszawę za miasto bezpieczne.