null

Podsumowanie 10. edycji Biegu RUNbertów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jubileuszowa 10. edycja Biegu Rembertowa - Runbertów stała pod znakiem powrotów i wysokiego poziomu w rywalizacji kobiet. Łącznie na dystansie 5 km wystartowało 310 osób, a najjaśniej świeciły zwyciężczynie poprzednich edycji, które wróciły do Rembertowa z okazji jubileuszu.

To nie był jedyny powrót, bo po trzech latach przerwy start i meta biegu wróciły na teren Akademii Sztuki Wojennej. Uczestnicy do pokonania mieli płaską i atestowaną trasę dobrą do bicia rekordów. Wszystkim dopisała też piękna słoneczna pogoda.  
Najlepszą z pań została Diana Dawidziuk-Gosk, która powtórzyła sukces z 2015 roku i przy okazji ustanowiła nowy rekord życiowy (17:24). Drugie miejsce zajęła Anna Łapińska - zwyciężczyni biegu z 2018 roku, która tym razem uzyskała czas 17:53. Natomiast trzecie miejsce zajeła Iwona Wicha – triumfatorka Biegu Rembertowa z 2019 roku (18:11).Dodajmy, aż 6 pań pobiegło poniżej 20 minut na 5 km.  
Wśród panów najlepszy był Łukasz Więckowski z wynikiem 15:45. Poniżej 16 minut zdołał jeszcze pobiec jeszcze drugi na mecie Patryk Drężek (15:54). Podium uzupełnił Kamil Mezglewski z AZS WAT Warszawa uzyskując czas 16:06. 
W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się ekipa AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Natomiast wśród mieszkańców Rembertowa najszybsi byli Stefan Zając (18:41) i Elżbieta Malanowska (20:21). Najlepszymi studentami Akademii Sztuki Wojennej zostali Bartosz Wojda (22:28) i Kinga Wysocka (27:07). W ramach biegu prowadzona była też klasyfikacja Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach ulicznych. 
Zanim o swoje rekordy życiowe walczyli dorośli rozegrano też biegi z maskotkami na dystansach od 100 do 400 m. W czterech seriach wzięło udział blisko 200 adeptów biegania. Dla tych z rocznika 2016 i młodszych często był to pierwszy udział w zawodach sportowych i liczymy, że nie ostatni.

Organizatorzy biegu: AZS Warszawa, Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy


 

Zobacz galerię (3 zdjęć)