null

Po raz kolejny "Bezpieczna droga do szkoły" w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 18 września br. w Szkole Podstawowej nr 254 znajdującej się przy ul. Niepołomickiej 26 odbyło się kolejne spotkanie z pierwszoklasistami z cyklu spotkań pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz z dzielnicową z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów oraz Przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Rady Dzielnicy Rembertów przeprowadzili wśród uczniów klasy I zajęcia teoretyczne i praktyczne w terenie.

Głównym celem spotkania było przyswojenie zasad przechodzenia przez jezdnię, kształtowanie wśród dzieci odpowiedzialności za bezpieczeństwo oraz rozumienie potrzeby zachowania bezpieczeństwa na ulicy. Podczas spotkania profilaktyczno-edukacyjnego pierwszoklasiści odświeżyli swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, a także znajomości telefonów alarmowych. Do instruktażu, a następnie do zajęć praktycznych dołączyła również pani „Stopek”. Uczniowie klasy I uczyli się przechodzić bezpiecznie na drugą stronę ulicy zarówno w grupach i jak indywidualnie.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach oraz wykazywały się już wcześniej zdobytą wiedzą i umiejętnościami. W nagrodę za aktywność podczas zajęć pierwszoklasiści mieli możliwość pobawić się lizakiem policyjnym, zobaczyć z bliska radiowóz i jego wyposażenie, co sprawiało im największą frajdę.

Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali kamizelki odblaskowe oraz plany lekcji ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.