null

PARADA Paderewskiego - 100 kroków do NIEPODLEGŁOŚCI

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W związku z tegorocznymi obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Dzielnica Rembertów w szczególny sposób chce upamiętnić to wydarzenie. Dlatego zaprasza warszawiaków 9 czerwca na pierwszą w Dzielnicy „Paradę Paderewskiego - 100 kroków do Niepodległości”, która rozpocznie się o godz. 15.00 na Dziedzińcu Ratusza. Tu przywita mieszkańców chór, orkiestra, kawaleria oraz postacie historyczne - Ignacy Jan Paderewski i Józef Piłsudski, którzy przyjmą Defiladę ułanów oraz wydadzą rozkaz przemarszu Parady niepodległościowej. Parada, którą poprowadzi kawaleria i dorożka z Ignacym Janem Paderewskim i Józefem Piłsudskim, przemaszeruje ul. Paderewskiego do Szkoły Podstawowej nr 217, gdzie na jej boisku rozpocznie się druga część w formie pikniku, z wieloma atrakcjami i występami artystycznymi.
Uroczystości uświetni koncert wybitnego pianisty jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego i Roberta Majewskiego grającego na trąbce (syna wybitnego trębacza jazzowego, Henryka Majewskiego), którzy z zespołem zagrają na jazzowo Chopina oraz znane utwory muzyki filmowej.
Podczas pikniku nie zabraknie wielu atrakcji, w tym pokazów jazdy konnej, musztry paradnej oraz konkursów historycznych i plastycznych zorganizowanych przez instytucje kultury.
Również na dzieci będzie czekało wiele atrakcji - gry, zabawy, konkursy i pokazy akrobatyki.Załączniki: