null

Oszustwa metodą "na policjanta" i "na wnuczka"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

 

Miasto st. Warszawa i Komenda Stołeczna Policji przestrzegają mieszkańców stolicy przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą „na policjanta” i "na wnuczka". Ruszyła kampania mająca na celu zwiększenie świadomości tego wyjątkowo bezwzględnego oszustwa.


Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka. Dlatego właśnie m.st. Warszawa i Komenda Stołeczna Policji rozpoczęły akcję informacyjną, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem. Kampania ma na celu zainteresować także młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie, mogą przekazać im niezbędną wiedzę.

Pamiętajmy, że zasada ograniczonego zaufania do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno nie widzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się finansową porażką, jeżeli mieszkańcy będą przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Więcej informacji tutaj http://bezpieczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/kampania-przeciw-oszustwom-%E2%80%9Ena-policjanta%E2%80%9D/

 

 

 

Załączniki: