null

O Dzielnicy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rembertów należy do Warszawy już od 1957 r. kiedy to został do niej włączony jako część Pragi Południe. Powierzchnię niespełna 20 km2 zamieszkuje około 21 100 mieszkańców. W Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy dominuje zabudowa jednorodzinna oraz niska zabudowa wielorodzinna.

 

Dzielnica Rembertów usytuowana jest we wschodniej części stolicy, pomiędzy lasami obfitującymi w szlaki turystyczne i pomniki przyrody. Od północy graniczy z Gminą Ząbki, od wschodu: z Gminą Zielonka (północny wschód) i Dzielnicą Wesoła (południowy wschód). Jej południową granicę wyznacza: północna strona ulicy Korkowej (Dzielnica Wawer), wschodnia i północna granica terenów fabrycznych, przedłużenie ul. Goździków (Dzielnica Wawer), wschodnia strona ul. Rekruckiej (Dz. Wawer), południowo-wschodnia strona ul. Marsa (Dz. Wawer i Praga Płd). Natomiast zachodnie krańce - zachodnia strona ul. Torowej (Dz. Praga Płd.), południowa, wschodnia i północna granica lasu Olszynka Grochowska (Dz. Praga Płd.), północna strona ul. Gwarków (Dz. Targówek, Gmina Ząbki), wschodnia strona ul. Skorpiona na północ, wzdłuż zachodniej granicy lasu, do granicy z Gminą Ząbki.

Dzielnica Rembertów znajduje się w północno-wschodniej części Doliny Środkowej Wisły, sąsiadującej z Kotliną Warszawską. Rembertów charakteryzuje się dużą powierzchnią terenów zielonych, zajmują one ponad 30% ogólnej powierzchni Dzielnicy. Obszar między ulicami Marsa, Żołnierską oraz linią kolejową (Warszawa - Mińsk Mazowiecki) - z uwagi na unikatową roślinność – stanowi zamknięty rezerwat przyrody „Kawęczyn”.

Do niekwestionowanych atutów naszej Dzielnicy należy zaliczyć położenie na obrzeżach miasta oraz łatwy i szybki dostęp do centrum zapewniony przez Szybką Kolej Miejską. Dzięki niej do centrum Warszawy można dotrzeć już w ciągu 15 minut. Rembertów posiada również dobrze rozwiniętą sieć autobusowej komunikacji miejskiej.

 

Dzięki współpracy Policji, Straży Miejskiej, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy oraz Rady i Zarządu Dzielnicy, Rembertów został uznany za jedną z najbezpieczniejszych Dzielnic Warszawy. W latach 2007 i 2008 znacznie spadła liczba dokonywanych przestępstw i wzrosła ich wykrywalność. W grudniu 2008 r. oddano do użytku nowy Komisariat Policji.

 

Zapraszamy zatem do Dzielnicy, którą mieszkańcy nazywają Zieloną wyspą Warszawy.