null

O "cyber" zagrożeniach z uczniami w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Co to jest „cyber” zagrożenie? Jak bezpiecznie poruszać się w sieci? Jak prawidłowo korzystać z telefonów komórkowych? Odpowiedzi na te i inne pytania, a przede wszystkim jak zachować się na portalach społecznościowych mogli dowiedzieć się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 217 w Rembertowie.  

W dniu 28 marca 2018 roku pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz z dzielnicową z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów mieli przyjemność spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 217 przy ul. Paderewskiego 45 w Rembertowie.

Głównym tematem rozmów z trzecioklasistami było omówienie zagrożenie jakie niosą za sobą korzystanie z internetu oraz telefonu komórkowego. Uczniowie zostali uświadomione, iż „w internecie nic nie ginie” oraz że „nigdy nie jesteśmy anonimowi”. Oprócz zagrożeń jakie czyhają na osoby korzystające z internetu zostały również wyjaśnione dzieciom konsekwencje głupich żartów tj. wysyłanie obraźliwych komentarzy i wiadomości sms. Dzieci z chęcią rozmawiały i opowiadały o historiach jakie przytrafiły się ich bliskim oraz podawały trafne przykłady.

Podczas spotkania uczniowie oznajmili, iż z niecierpliwością czekaj na wiosnę. Był to świetny moment by odświeżyły również ich pamięć i przypomnieć kilka bardzo ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa. Przede wszystkim omówiono zasady dotyczące bezpiecznych zachowań podczas zabaw w pobliżu drogi i na placu zabaw,  a także wspomniano o bezpieczeństwie nad wodą oraz odpowiedniej postawie podczas kontaktu z agresywnym psem.

Mimo ogromnej wiedzy jaką już posiadają trzecioklasiści o zagrożeniach, to dzięki spotkaniu została ona wzbogacona, usystematyzowana i utrwalona. Spotkanie z „gadułami” upłynęło w przemiłej atmosferze.