Nowe boisko oddane do użytku

Uroczystość oddania nowego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 217 odbyła się 25 kwietnia w obecności zaproszonych gości, władz samorządowych, dyrekcji placówki i  licznie zgromadzonych mieszkańców. Wydarzenie to stało się doskonałą okazją do wspólnej zabawy dla całych rembertowskich rodzin.

Inauguracja nowego boiska wraz z zapleczem sportowym odbyła się przy udziale zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak, Wiceprzewodnicząca Komisji Infrastruktury i Inwestycji Rady Miasta Iwona Wujastyk, a także sława piłki nożnej lat 80. i początku lat 90. Dariusz Dziekanowski. Nie zabrakło oczywiście Zarządu Dzielnicy w osobach burmistrza Mieczysława Golónki i jego zastępców – Barbary Augustynowicz-Figat i Marka Karpowicza, a także przedstawicieli rady dzielnicy: przewodniczącego Stanisława Kowalczuka oraz wiceprzewodniczących Macieja Iwanickiego i Barbary Burtniak. Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się od wystąpień i uroczystego przecięcia wstęgi, a następnie poświęcenia płyty boiska, którego dokonał ks. Wacław Szcześniak z parafii św. Łucji.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę i oczywiście pierwszy mecz! Miłośnicy piłki nożnej mieli okazję kibicować drużynom UKS AON Warszawa Rembertów – „Żakom” i „Orlikom”. Pasjonujący i wyrównany pojedynek na murawie zakończył się zwycięstwem drużyny „Orlików” z wynikiem 6:5. Oprócz zmagań sportowych organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele innych atrakcji, jak chociażby występ Pawła Skóry – Mistrza Świata we Freestyle Football, czy pokaz Studio Tańca Artdance pod kierownictwem trenerki Marty Miros. Miłą niespodzianką było wypuszczenie w niebo żółtych i czerwonych balonów napełnionych helem, a także strefa zabaw pełna dmuchanych zabawek, z których mali uczestnicy wydarzenia mogli korzystać bezpłatnie.

Zobacz galerię (60 zdjęć)