null

Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w judo

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W pierwszym dniu (5 października 2018 r.) Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów rozgrywanych w Warszawie reprezentanci UKJ ASzWoj Warszawa zdobyli dwa srebrne medale. W drodze do finału wagi do 78 kg Justyna Śliwa wygrała wszystkie walki przez ippon z Tyman Darią – Czarni Bytom, Pauliną Przyczyną – AZS AWF Wrocław, Wichan Beatą – Gwardii Łódź i w walce półfinałowej z Gaj Aleksandrą z Czarnych Bytom. W finale uległa reprezentantce Polski Paulinie Kułaga z TDK Trzcianka.

W walkach do 100 kg Igor Dzierżanowski tak jak Justyna wygrał wszystkie walki przed czasem przez rzuty z Grzegorzem Słabiakiem – Czarni Bytom, Mateuszem Rasztakiem – AZS Uniwersytet Łódź i Oleksim Lysenko z AZS AWF Warszawa. W finale nie sprostał dopiero w dogrywce Jakubowi Wójcikowi z WKS Śląsk Wrocław, zeszłorocznemu mistrzowi Polski.

W czasie uroczystego otwarcia zawodów nastąpiła bardzo miła uroczystość wręczenia nominacji na Mistrzostwa świata w Judo Kata, które odbędą się w Meksyku w dniach 12-14 października. W formie pokazowej Nage No Kata Polskę reprezentować będą Anita Krawczyk i Maciej Pudłowski.

Zawody odbyły się w Warszawie w gościnnym jak zawsze Ośrodku Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy w Hali Sportowej „Siennicka”.