null

Miejsca rekreacji i aktywności

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Obiekty sportowo-rekreacyjne:

 1. Syrenka przy ul. Czwartaków
 2. ul. Barlickiego
 3. ul. Frontowa
 4. ul. Mokry Ług
 5. ul. Wał Kościuszkowski
 6. ul. Strażacka

Place zabaw:

 1. ul. Konwisarska
 2. al. Chruściela
 3. ul. Frontowa dla dzieci młodszych
 4. ul. Frontowa dla dzieci starszych
 5. ul. Szyszaków
 6. ul. Wał Kościuszkowski
 7. Syrenka przy Ul. Czwartaków
 8. ul. Dwóch Mieczy
 9. ul. Chełmżyńska
 10. ul. Traczy
 11. ul. Strażacka

Siłownie plenerowe:

 1. ul. Dwóch Mieczy
 2. ul. Chełmżyńska
 3. ul. Traczy
 4. ul. Frontowa
 5. ul. Mokry Ług
 6. ul. Wał kościuszkowski
 7. Flow-Park przy ul. Magenta
 8. ul. Magenta
 9. ul. Pociskowa
 10. ul. Strażacka

Obiekty sportowo rekreacyjne na terenie dzielnicy oferują szeroką gamę urządzeń, które mogą być wykorzystywane przez młodszych i starszych Mieszkańców. Do dyspozycji są boiska do gier zespołowych: siatkówki, koszykówki, badmintona czy piłki ręcznej, które znajdują się przy ul. Barlickiego, Strażackiej i Czwartaków. Chętni do jazd na deskorolkach mogą znaleźć skomplikowane urządzenia do ćwiczeń przy ul. Frontowej i przy ul. Wał Kościuszkowski.

Dla osób które wolą bardziej wypoczynek stacjonarny mogą skorzystać z miejsc piknikowych przy ul. Strażackiej i ul. Mokry Ług.

Wydział Ochrony Środowiska administruje 11 obiektami przeznaczonymi do zabaw dla dzieci. Są to place zabaw przeznaczone dla dzieci młodszych do lat trzech i dla dzieci starszych. Część urządzeń dostępnych jest dla dzieci niepełnosprawnych. Place zabaw są wydzielone ogrodzeniem z furtką lub tak jak przy ul. Traczy ogrodzenie zamienione jest na zielona barierę, która w sposób nieformalny wydziela teren do zabawy. Wśród zabawek proponowane są zabawki rozwijające sprawność ruchową dzieci czyli są to wszelkiego rodzaju drabinki, mostki, trapy. Inne urządzenia pozwalają na obserwację różnych zjawisk fizycznych jak przenoszenie głosu na odległość czy dostępne są instrumenty muzyczne. Nie brakuje też podstawowych urządzeń dla dzieci małych czyli piaskownic, bujaków czy huśtawek z krzesełkami kubełkowymi.

Wszystkie zabawki są kolorowe, zachęcające do zabaw indywidualnych lub w grupach. Zabawki często mają formę konkretnych postaci zwierząt lub budowli: obronny zamek albo mogą to być pojazdy: pociąg z lokomotywą, samochody. Wszystkie zabawki są bezpieczne i dwa razy w tygodniu przeglądane, a wszelkie naprawy wykonywane są na bieżąco.

Siłownie plenerowe, których na terenie dzielnicy posiadamy dziesięć, są zbiorem różnego typu urządzeń do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z licznych urządzeń na terenie siłowni może skorzystać każdy Mieszkaniec w każdym wieku. Dodatkowo są dostępne urządzenia dla osób rozwijających umiejętności manualne - przy ul. Traczy. Dla sprawnych Mieszkańców czekają urządzenia typu Streetwokr, gdzie można wykazać się wysoką sprawnością i wysokimi umiejętnościami gimnastycznymi. Na terenie dzielnicy są dwa takie kompleksy przy ul. Magenta, na tyłach obiektu sportowo rekreacyjnego przy ul. Czwartaków i przy ul. Traczy na terenie Wygody oraz pojedyncze urządzenia przy ul. Mokry Ług i ul. Frontowej. Zakres urządzeń jest szeroki więc, każdy chętny znajdzie swoje miejsce do aktywnego wypoczynku.