null

LOTTO Poland Bike Marathon: 900 rowerów na poligonie w Rembertowie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Lepszego debiutu nie można sobie wymarzyć. W warszawskim Rembertowie było wszystko. Słoneczna pogoda, rodzinna atmosfera, niezwykłe kolarskie miasteczko, fenomenalna frekwencja i jeszcze bardzo mocna obsada. Prawie 900 osób wzięło udział w czwartym etapie tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał do stołecznej dzielnicy Rembertów pierwszy raz w historii. Start i meta wyścigów znalazły się na terenie Akademii Obrony Narodowej w Parku Militarnym Rembertów. Miłośnicy „dwóch kółek” wśród czołgów, samolotów i armat jeszcze na Poland Bike Marathon nie startowali. Aż do teraz.

Hasłem przewodnim były „poligonowe klimaty”. Wyścigi zostały rozegrane na duktach leśnych wokół byłego poligonu wojskowego między Rembertowem i Sulejówkiem oraz w okolicach Kępy Olbrychowskiej i Ossowa, a także na dość pofałdowanym terenie w pobliżu Okuniewa.

Na najdłuższej trasie MAX (56 km) zwyciężył Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain), przed Arkadiuszem Jusińskim (Renault Eco2 Team). Na trzecim miejscu finiszował Artur Mioduszewski (BDC Retro MTB Team), minimalnie przed Grzegorzem Maleszką (Dachland Olsztyn). Wśród kobiet drugi raz z rzędu, podobnie jak w Otwocku, wygrała Krystyna Żyżyńska (Mybike.pl), która tym razem wyprzedziła Katarzynę Różycką (Rozycky Team) i Katarzynę Pakulską (SK Bank Team).

Dystans MINI (27 km) najszybciej pokonał Piotr Krakowiak (Akademia Rowerowa C.Zamany), wygrywając jednocześnie klasyfikację żołnierzy. Drugie miejsce zajął Paweł Pięta (Orbea Racing Team), a trzecie Andrzej Miszczuk (MayDay Team Lublin). W gronie kobiet triumfowała Magdalena Dąbrowska (New Age Fitness SklepRowerowy.pl), przed Izabelą Macutkiewicz (SK Bank Team) i Katarzyną Skurą (Kolarski.eu Team).

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach warszawskiej dzielnicy Rembertów w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk z Międzyrzeca Podlaskiego, przed Kacprem Szabłowskim (KK24h/BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Sebastianem Żurkiem (MayDay Team Lublin). Rywalizację dziewcząt wygrała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Oliwią Ołdak (RKS Family Active) i Weroniką Janicką (SK Bank Team). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie w Parku Militarnym Rembertów jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w warszawskim Rembertowie triumfował TRW Cloudware Team, przed BDC Retro MTB Team i SK Bank Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Pomorscy, przed Wachnikami i rodziną Lachów. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie wśród mężczyzn zachował Kamil Kuszmider (AGR Płońsk), a w gronie kobiet nową liderką została Magdalena Chmielewska (Warszawski Klub Kolarski).

IV etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 został zorganizowany we współpracy z Urzędem Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy oraz Akademią Obrony Narodowej - Parkiem Militarnym Rembertów, a uczestników zawodów dopingowali i nagradzali podczas dekoracji zastępca burmistrza Rembertowa Józef Melak i przedstawiciel AON - ppłk Adam Matyja.

Kolejne kolarskie emocje już w Dzień Dziecka. W niedzielę, 1 czerwca w Płocku odbędzie się V etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Start i meta wyścigów na zabytkowym Rynku Starego Miasta w Płocku. Wcześniej, bo już w niedzielę 18 maja ekipa Poland Bike wspólnie z Fundacją Sport zapraszają do udziału w II Warszawskim Maratonie Rolkarskim Roller Cup 2014. Impreza dla miłośników jazdy na rolkach, jednocześnie zaliczana do Długodystansowego Pucharu Polski, odbędzie się na niezwykle widowiskowej trasie w centrum Warszawy. Wyścigi ze startem i metą na Placu na Rozdrożu będą przebiegały Alejami Ujazdowskimi, wzdłuż Łazienek i przez Plac Trzech Krzyży.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z LOTTO Poland Bike Marathon, który odbył się 11 maja br. w naszej dzielnicy.

Galeria jest dostępna na stronie:
https://plus.google.com/photos/104257175456222236181/albums/6012538567160339969