null

Rembertowskie „Lato w Mieście 2021”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Sezon wakacyjny w pełni, a sprzyjająca pogoda oraz towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że dzieci często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Chcąc więc ograniczyć zagrożenia pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów w dniu 20 lipca br. odwiedzili w Szkole Podstawowej nr 189 dzieci biorące udział w akcji „Lato w Mieście 2021”. 

Poprzez zabawę uczniowie mieli możliwość poczuć się jak policjant lub pieszy na pasach, utrwalili zasady przechodzenia przez jezdnię, umiejętności rozpoznawania znaków drogowych i sygnalizatorów świetlnych. Z entuzjazmem uczestniczyli w zabawie edukacyjnej.

Była to doskonała okazja do rozmowy na temat bezpieczeństwa na drodze, o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, o prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem czy wypoczynku nad wodą.  Maluchy chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz wykazywały się sporą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Następnie dzieci miały możliwość zwiedzić i obejrzeć policyjny radiowóz, co być może niektórych utwierdziło w przekonaniu, jaki zawód wybiorą w przyszłości.

Pod koniec spotkania przedstawiciele delegatury BBiZK wręczyli uczniom kamizelki odblaskowe, zawieszki z numerami alarmowymi oraz komiksy edukacyjne ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

olicjantka i policjant oraz pracownica Urzędu Dzielnicy przy rozłożonej na ziemi planszy w formie przejścia dla pieszych tłumaczą grupie dzieci zasady ruchu drogowego. Dzieci siedzą na placu przed wejściem do szkoły. Rozstawiona sztaluga z planszą przedstawiającą rower, w tle radiowóz policyjny, stojak na rowery i rower, wejście do budynku szkoły oraz budynki posesji sąsiadujących ze szkołą.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Policjantka i policjant oraz pracownica Urzędu Dzielnicy przy rozłożonej na ziemi planszy w formie przejścia dla pieszych tłumaczą grupie dzieci zasady ruchu drogowego. Dzieci siedzą na placu przed wejściem do szkoły. Rozstawiona sztaluga z planszą przedstawiającą rower, w tle radiowóz policyjny, stojak na rowery i rower, wejście do budynku szkoły oraz budynki posesji sąsiadujących ze szkołą.
Policjantka przy rozłożonej na ziemi planszy w formie przejścia dla pieszych tłumaczy grupie dzieci zasady ruchu drogowego. Jeden chłopiec przebrany w strój policyjny. Rozstawiona sztaluga z planszą przedstawiającą rower, w tle kawałek radiowozu policyjnego oraz budynki posesji sąsiadującej ze szkołą.
Pracownica Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wręcza drobny upominek dziecku podczas akcji Lato w Mieście. W tle radiowóz policyjny.