null

Kontynuacja spotkań pn. "Bezpieczna droga do szkoły" w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 26 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 217 mieszczącej się przy ul. Paderewskiego 45 w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie z uczniami klas pierwszych z cyklu spotkań pn. ”Bezpieczna droga do szkoły”. 

Pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz we współpracy z dzielnicową Komisariatu Policji Warszawa Rembertów przeprowadzili lekcje wychowania komunikacyjnego z uczniami Szkoły Podstawowej nr 217 w Rembertowie.  

Celem głównym spotkania z pierwszoklasistami było kształtowanie nawyku przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim bezpiecznego oraz ostrożnego przechodzenia na drugą stronę ulicy. Podczas zajęć praktycznych wskazano dzieciom miejsca niebezpieczne w rejonie szkoły oraz udzielono praktycznych porad. Omówiono również zagrożenia jakie wynikają z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze. W ramach odświeżenia pamięci, pierwszoklasiści przypomniały sobie numery alarmowe. Ponadto pouczono dzieci o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, jak również fotelików ochronnych lub specjalnych siedzisk podczas podróży autem. Dodatkowo dzieci zostały także poinformowane o prawidłowym oznakowaniu tornistra i innych elementów garderoby - bo przecież każdy wzorowy pieszy nosi elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali kamizelki odblaskowe oraz plany lekcji ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.