null

Konkurs "Dzielnicowy dla mieszkańców" rozstrzygnięty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Znamy zwycięzców konkursu „Dzielnicowy dla mieszkańców”. Jury wybrało tych funkcjonariuszy, którzy najlepiej pełnią swą służbę, wpływają w swych dzielnicach na poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Dzielnicowy to policjant, który doskonale powinien znać swój rewir – zarówno teren, ludzi, jak i problemy, które pojawiają się na podległym mu obszarze. Dobry kontakt z mieszkańcami, znajomość specyfiki dzielnicy, niebezpiecznych miejsc i potencjalnych zagrożeń pomaga mu w codziennej pracy, czyli zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnej społeczności. W Warszawie w zależności od wielkości dzielnicy może w niej pracować od kilku do kilkudziesięciu dzielnicowych. I tak np. w Rembertowie jest 5 dzielnicowych, w Śródmieściu 44, a na Mokotowie aż 53.

- Warszawa od lat nagradza wyróżniających się w służbie policjantów, ale konkurs na najlepszego dzielnicowego jest specjalną formą podziękowania za ofiarną służbę funkcjonariuszy pracujących najbliżej mieszkańców i ich spraw - mówi Hanna Gronkiewicz- Waltz prezydent m.st. Warszawy.

- Warszawa jest jednym z bezpieczniejszych miast europejskich, a dzieje się tak także dzięki Waszej pracy - powiedziała Prezydent Warszawy zwracając się do nagrodzonych dzielnicowych - To bezpieczeństwo podkreślają nie tylko mieszkańcy, ale także zagraniczni goście i ambasadorowie, z którymi się spotykam jako prezydent Warszawy. - podkreśliła H. Gronkiewicz-Waltz.

Komisja konkursowa w składzie: dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, komendant stołeczny policji lub jego zastępca, naczelnik Wydziału Prewencji KSP oraz przedstawiciele delegatur i BBiZK kierowała się następującymi kryteriami:

•    profesjonalizmem i zaangażowaniem w rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnej – badanym na podstawie opinii mieszkańców przekazywanych do delegatury – zespołu Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w danej dzielnicy;

•    skutecznością w rozwiązywaniu problemów mieszkańców – na podstawie analizy informacji pozyskanych w trakcie spotkań grup osiedlowych;

•    zaangażowaniem w działaniach grupy osiedlowej oraz aktywnością we współpracy z przedstawicielami delegatury – zespołu Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w danej dzielnicy;

•    innymi osiągnięciami ważnymi z punktu widzenia mieszkańca;

Komisja Konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce: mł. asp. Radosław Strzałkowski – Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI – Praga-Północ, Targówek, Białołęka. W policji pełni służbę od ponad 8 lat. Na stanowisku dzielnicowego od ponad 5 lat. W trakcie dotychczasowej służby dał się poznać jako policjant z dużą wiedzą, a także doświadczeniem zawodowym, które pozytywnie wpływa na poziom wykonywanych zadań.

II miejsce: mł. asp. Marcin Pasjak  – Komisariat Policji Warszawa Bemowo. W policji pełni służbę od ponad 7 lat. Na stanowisku dzielnicowego od 2 lat. Powierzone obowiązki służbowe wykonuje sumiennie, będąc funkcjonariuszem zdyscyplinowany, samodzielnym i dyspozycyjnym.

III miejsce: asp. sztab. Karol Piątek – Komisariat Policji Warszawa Włochy. W policji pełni służbę od 14 lat. Na stanowisku dzielnicowego od ponad 9 lat. Cieszy się uznaniem u mieszkańców za zaangażowanie oraz szybką i rzetelną reakcję na zgłoszenia.

Komisja przyznała również wyróżnienie dla st. sierż. Piotra Iwaniuka – Komisariat Policji Warszawa Wawer. W policji pełni służbę od 6 lat. Na stanowisku dzielnicowego od 2 lat. Wśród mieszkańców ma opinię policjanta kompetentnego, bezinteresownego, a jednocześnie konsekwentnego w swoich działaniach.

Nagrody finansowe ufundowane przez m.st. Warszawę za trzy pierwsze miejsca wynoszą:

I   miejsce – 2500 zł,

II  miejsce – 2000 zł,

III miejsce – 1500 zł,

Dla policjantów, którzy zajęli miejsca od 4 do 18, zostaną wręczone nagrody w wysokości 1000 zł.