null

Komunikat o jakości powietrza 19 stycznia – zakaz palenia w kominkach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 19 stycznia 2021 r. w części województwa mazowieckiego, w tym na obszarze  całej Warszawy, istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 (100 µg/m3).
Zalecenia:
• rezygnacja ze spacerów,
• pozostanie w domach, jeżeli jest to możliwe,
• unikanie wietrzenia pomieszczeń,
• ograniczenie korzystania z transportu,
• ochrona dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży.

Obowiązuje zakaz rekreacyjnego palenia w kominkach, zakaz rozpalania grilli i ognisk oraz zakaz używania dmuchaw do liści. Aktualna jakość powietrza prezentowana jest w Warszawskim Indeksie Powietrza na stronie www.wip.um.warszawa.pl oraz platformie Warszawa 19115.

Wspólnie możemy zadbać o jakość powietrza poprzez wymianę "kopciuchów".

Wnioski o dofinansowanie wymiany starych pieców można składać aż do 31 grudnia 2022 roku. Pamiętajmy jednak, że składając wniosek do końca 2021 roku można otrzymać nawet 90% wysokości dofinansowania kosztów wymiany.

W naszym urzędzie informacji o dotacjach udziela i wnioski przyjmuje Ekodoradca, a jeśli jest taka potrzeba pomoże on również w wypełnieniu wniosku o dotację. Spotkać się z nim można w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu, ale istnieje też możliwość umówienia spotkania w terenie. Warto pamiętać, że dla mieszkańców Rembertowa dostępne są jeszcze inne dotacje, np. na odnawialne źródła energii, na budowę przyłącza kanalizacyjnego, czy na utylizację azbestu. Dlatego mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem informacji o dotacjach prosimy o kontakt z Ekodoradcą pod nr. tel.: (22) 44-33-945.