null

Kolejne punkty wymazowe i szczepienia dla mieszkańców

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W miejskich przychodniach, w których działają punkty wymazowe pod kątem zakażenia COVID-19, wykonaliśmy w ostatnim tygodniu blisko 8 tys. bezpłatnych testów. Szczepimy również kolejnych mieszkańców przeciw grypie.

Kolejne punkty wymazowe dla mieszkańców
Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, utworzyliśmy punkty wymazowe, które działają na terenie miasta – obecnie na 27 punktów pobrań w Warszawie aż 16 funkcjonuje w miejskich przychodniach, z czego dziesięć z nich to punkty mobilne, które działają w formule drive thru.
Dzięki punktom wymazowym, pacjenci ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu mogą wykonywać bezpłatne testy pod kątem zakażenia koronawirusem. Badania finansuje NFZ. Mieszkańcy mogą wykonywać testy w dowolnie wybranej placówce, niezależnie od dzielnicy, w której mieszkają. Co ważne, staramy się zarówno zwiększać liczbę punktów wymazowych, jak również wydłużać ich godziny działania. Prawie wszystkie z miejskich punktów pobrań działają siedem dni w tygodniu. 
Wystąpiliśmy też do NFZ, aby włączył podmioty niepubliczne do uruchomienia kolejnych punktów testowania pod kątem zakażenia COVID-19.
Wykaz wszystkich punktów wymazowych, w tym działających w miejskich przychodniach dostępny jest na stronie:

www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/covid-19-wykaz-punktow-pobran-na-terenie-mazowsza-aktualizacja,438.html

Ponad 31 tys. seniorów zaszczepionych przeciw grypie
Warszawa jest gotowa sfinansować bezpłatne szczepienia dla ponad 100 tys. mieszkańców najbardziej narażonych na zakażenie – seniorów, ciężarnych kobiet, małych dzieci, pracowników miejskich szkół, przedszkoli, żłobków, domów pomocy społecznej.
Dotychczas, mimo trudności z zakupem szczepionek, z finansowanych przez miasto szczepień dla seniorów skorzystało ponad 31 tys. osób powyżej 65 r.ż., czyli ponad 60 proc. z seniorów, których planujemy zaszczepić w tym sezonie grypowym.
Na początku września podjęliśmy również decyzję o zakupie szczepionek przeciwko grypie dla wszystkich chętnych nauczycieli i pracowników administracji oświatowych. Obecnie udało się je pozyskać dla wszystkich pracowników miejskich placówek oświatowych na Bielanach i dla części kadry na Żoliborzu. Kolejne dzielnice powtarzają zapytania ofertowe dla sektora miejskiej oświaty, aby zakupić szczepionki.