null

Kiermasz książek na rzecz Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Do połowy maja wszystkie zainteresowane osoby mogą wesprzeć Ukrainę, kupując książkę na kiermaszu zorganizowanym w rembertowskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Gawędziarzy 8. Oprócz zakupu książek w placówce w symbolicznych cenach, na profilu FB biblioteki można wziąć również udział w licytacjach wybranych egzemplarzy.

Książki, które można kupić podczas kiermaszu pochodzą zarówno od prywatnych darczyńców, jak i wydawnictw i autorów. Niektórzy z nich osobiście odwiedzili rembertowską bibliotekę, aby przekazać i podpisać swoje książki. Wśród zbiorów znalazły się pozycje dla fanów wszystkich gatunków literackich, jak również dla najmłodszych czytelników.  
Od pierwszego dnia kiermasz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników. Jednym z pierwszych, którzy dokonali zakupu i tym samym wsparli Ukrainę, był burmistrz dzielnicy Maciej Iwanicki. Burmistrz wybrał m.in. książkę Jerzego Woźniaka „Fatum”, w której pojawia się wątek Rembertowa, a także kilka pozycji dla najmłodszych. 
Zebrane środki ze sprzedaży książek przekazane zostaną do Narodowego Banku Ukrainy, który przeznaczy je na niezbędne działania pomocowe.

Link do wydarzenia i licytacji: 

https://www.facebook.com/events/343003321231044

Plakat informacyjny dotyczący kiermaszu książek na rzecz Ukrainy w Bibliotece Publicznej w Rembertowie
Kiermasz na rzecz Ukrainy