null

Kampania „Czyste powietrze – lepsze życie”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ruszyła kampania „Czyste powietrze – lepsze życie”, realizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Ma zwiększyć świadomość mieszkańców na temat tego, skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza, jaki mają wpływ na zdrowie i środowisko oraz co można zrobić, by poprawić jakość powietrza.

Głównym założeniem kampanii jest promocja idei czystego powietrza wśród mieszkańców na terenie dzielnic: Rembertów, Praga Południe, Praga Północ, Wawer, Wesoła, Targówek w ogólnie dostępnych i uczęszczanych przez nich punktach na mapie stolicy – na ulicach, bazarach, w szkołach, a także podczas imprez miejskich.

Przez kilka miesięcy warszawiacy będą mogli spotkać się z zespołem doradców antysmogowych, którzy mają wspierać mieszkańców w podejmowaniu działań na rzecz czystego powietrza, w tym m.in. przekazywać informacje o możliwościach i zasadach uzyskania dotacji na modernizację źródeł ciepła, termomodernizację budynków oraz montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. Doradcy pomogą również w wypełnianiu wniosków. 


Ważnym elementem projektu będą również pomiary stężenia pyłów zawieszonych PM2,5, PM10 na wysokości 2 m i do 40 m nad gruntem. W ich wykonaniu pomogą sensory zainstalowane na dronach i w samochodzie elektrycznym.


Harmonogram i lokalizacje w Rembertowie:

23 sierpnia, godz. 10:00-16:00 ‒ okolice ronda przy wejściu głównym na teren Akademii Sztuki Wojennej

27 sierpnia, godz. 10:00-16:00 ‒ park/plac zabaw przy ul. Frontowej

28 sierpnia, godz. 15:00-18:30 ‒ piknik ekologiczny „Ekologia – znamy i działamy”, Dom Kultury Rembertów, ul. Komandosów 8

3 września, godz. 18 -22 – potańcówka na parkingu przed Rauszem al. gen. Chruściela 28

26 września, godz.9 – 15 – ul Pociskowa na Nowym Rembertowie, okolice stacji PKP

18 października – podczas Biegu RUNbertów

26 października, godz. 13 – 17.30 – ul Niepołomicka 26 (przedszkole i szkoła)

7 listopada, godz. 9 – 15 – al. gen Chruściela/Cyrulików – przy wejściu do stacji PKP

21 listopada, godz. 10 – 16 – okolice ronda Fieldorfa, przy bramie głównej do Akademii Sztuki Wojennej

Cała kampania potrwa do 25 listopada br.

Akcja pomiaru powietrza w Rembertowie. Przy stoisku informacyjnym w namiocie stoją dwie osoby, które udzielają informacji dwóm mieszkankom na temat czystości powietrza
Czyste powietrze, lepsze życie.