null

Jak rozpoznać rachmistrza

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Granatowy napis Identyfikator - ma go każdy rachmistrz spisowy, co warto w nim wiedzieć? na białym tle z lewej strony dłoń trzymająca przykładowy identyfikator rachmistrza a po prawej w niebieskiej chmurce więcej informacji na spis gov kropka pl

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrzowie spisowi prowadzą wywiady bezpośrednie. Kontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet oraz za pośrednictwem infolinii lub nie zrealizowały spisu przez wywiad telefoniczny z rachmistrzem. W prosty sposób można sprawdzić jego tożsamość

Masz obawy przed wpuszczeniem rachmistrza spisowego? Poproś rachmistrza o identyfikator i sprawdź jego tożsamość na:

  • Specjalnie przygotowanej aplikacji dostępnej na stronie: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/
  • Infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się  z osobami fizycznymi objętymi spisem (art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., Dz. U. z 2019 r. poz. 1775).

Więcej informacji dostępnych na stronie: https://bit.ly/3j7c5DB

Przypominamy, że od wyników spisowych zależeć będzie przyszłość naszego miasta. Na ich podstawie w kolejnych latach podejmowane będą decyzje czy powstaną żłobki, przedszkola i szkoły dla naszych dzieci i wnuków, będą budowane drogi potrzebne, by dotrzeć do pracy, będzie zapewniona odpowiednia opieka lekarska, dostępność do wielu usług publicznych, czy podział środków na lokalne inwestycje.

Dlatego niezależnie od miejsca zamieszkania i zatrudnienia zachęcamy wszystkich do udziału w spisie:

  • Osobiście w naszym Urzędzie Dzielnicy Rembertów na ul. Aleja Generała Antoniego Chruściela „Montera” 26, gdzie na parterze przygotowaliśmy specjalne stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej.
  • Online przez stronę internetową NSP 2021: https://spis.gov.pl/
  • Lub telefonicznie poprzez infolinię spisową pod nr. 22 279 99 99 czynną od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 18:00. Pod którym głos lektorki podpowie nam, co zrobić, by dokonać spisu.

Nie zwlekaj do września, dokonaj spisu już dzisiaj! Biorąc w nim udział masz wpływ na przyszłość swoją i swoich bliskich.