null

IV Rembertowski Festiwal Muzyki Kameralnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wojciech Bardowski i Katarzyna Kołodziejczyk

Stali bywalcy Rembertowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej mogą już planować daty koncertów w swoich terminarzach. W tym roku spotkamy się 14, 21 i 28 maja, tradycyjnie w parku przy ul. Frontowej. Na tych najbardziej wytrwałych słuchaczy będą oczywiście czekały muzyczne niespodzianki. Tegoroczny, czwarty już festiwal zapowiada się dość międzynarodowo!

Parkowe granie rozpoczniemy 14 maja występem Katarzyny Kołodziejczyk i Wojciecha Bardowskiego z zespołem. Będzie to nie lada gratka szczególnie dla miłośników piosenki francuskiej i francuskojęzycznych artystów takich jak: Edith Piath, Jacques Brell, Yves Montand, Charles Aznavour, Mireille Mathieu, Joe Dassin, Salvadore Adamo czy Michael Sardou. Podczas koncertu artyści wykonają piosenki ze słynnego musicalu „Notre Dame de Paris” oraz najpiękniejsze francuskie melodie filmowe. Całość opatrzona będzie barwnym komentarzem, dotyczącym życia gwiazd.

Podczas drugiego koncertu, który zaplanowany został na niedzielne popołudnie 21 maja, przeniesiemy się do świata muzyki włoskiej. W parkowej scenerii usłyszymy tym razem Francesco Chiarini z Francesco Bossa Quartet. Francesco to doświadczony włoski gitarzysta oraz wokalista, który wykonał ponad 150 koncertów we Włoszech i w Polsce. Grę na gitarze rozpoczął w wielu 7 lat pod skrzydłami maestro Maurizio Pitacco ze szkoły muzycznej w Piacenzy. Wśród największych osiągnięć scenicznych Francesco szczególne znaczenia mają: występ w słynnym klubie Rolling Stone w Mediolanie, kilkukrotny udział w festiwalu „Tendenze” w Piacenzy (jednym z największych wydarzeń muzycznych w regionie Emilia-Romagna), koncerty na ekskluzywnej riwierze Jeziora Garda oraz nad ukochanym Adriatykiem. Podczas rembertowskiego festiwalu z zaprzyjaźnionymi muzykami zaprezentuje publiczności największe włoskie przeboje w unikatowej aranżacji bossa nova, która zapewne wzbudzi dużą sympatię słuchaczy.

Ostatni koncert – 28 maja – pozwoli festiwalowej publiczności zapoznać się z twórczością Zespołu DGZZ. Muzycy zaprezentują autorskie utwory rozbudowane w sferze improwizacji, które wymykają się nieco z kategorii poezji śpiewanej. Zespół powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela Gałązki – laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej. W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka płyta koncertowa zespołu pt. „Dotykam dachów”, a w 2012 roku płyta studyjna – „Odległości”. W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych, koncertów w klubach i domach kultury. W roku 2013 DGZZ zagrał m.in. ma Przystanku Woodstock oraz na festiwalu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.

Tak jak w poprzednich edycjach Rembertowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej na słuchaczy, którzy nie przegapią ani jednego koncertu, czekają nagrody niespodzianki. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze losowania po zakończeniu ostatniego koncertu – 28 maja.

 

IV Rembertowski Festiwalu Muzyki Kameralnej

Park przy ul. Frontowej – 14,21 i 28 maja, godz.16:00.

Tradycyjnie już, w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych spotkamy się w Domu Kultury „Rembertów”, al. Komandosów 8.