null

Głosuj w Budżecie Obywatelskim i zmieniaj Rembertów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wciąż trwa 9. edycja Budżetu Obywatelskiego m.st. Warszawy na rok 2023. Przed mieszkańcami stolicy etap głosowania nad pomysłami, które pomyślnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną. Rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 30 czerwca br. W Rembertowie pod głosowanie poddano 38 projektów (tzw. dzielnicowych) i 138 projektów ogólnomiejskich. Jest zatem w czym wybierać.

Zachęcamy do głosowania elektronicznego, bo jest ekologiczny (nie zużywamy papieru), dostępny o każdej porze, nie wymaga wizyty w urzędzie, a sam proces trwa krótko. Oddając głosy przez internet system sam „poprowadzi” nas przez głosowanie – po wybraniu konkretnej dzielnicy. Jeżeli wolicie Państwo głosować tradycyjnie to należy pobrać i wypełnić papierowe karty do głosowania dla obu poziomów – z wybranej przez Państwa dzielnicy i z poziomu ogólnomiejskiego. Karty można pobrać ze strony internetowej: bo.um.warszawa.pl lub bezpośrednio w Wydziale Obsługi Mieszkańców Dzielnicy Rembertów przy al. gen. Antoniego Chruściela „Montera” 28. UWAGA! karty będą dostępne od 15 czerwca, czyli od dnia głosowania. Wypełnione karty przynosimy osobiście do urzędu, zabierając ze sobą dokument tożsamości z numerem pesel. Dotyczy to również osób z Ukrainy mieszkających w Warszawie i posiadających numer pesel.


Aby zagłosować w Budżecie Obywatelskim nie trzeba być osobą pełnoletnią. Jednak mieszkańcy, którzy nie osiągnęli jeszcze 13 roku życia a chcą zagłosować, muszą uzyskać zgodę swojego rodzica (lub opiekuna). Poniżej w załączniku dostępna jest lista projektów zgłoszonych w Rembertowie w kolejności ustalonej podczas losowania. Pod takimi numerami będzie można znaleźć poszczególne projekty na kartach do głosowania.
Zwyciężają – czyli zostaną rekomendowane do realizacji – te projekty, które uzyskają najwięcej głosów i zmieszczą się w kwocie przeznaczonej dla danej dzielnicy lub na poziom ogólnomiejski. Może się jednak zdarzyć, że wygra kilka drogich projektów lub kilka tańszych. Trzeba pamiętać, że aby projekt dzielnicowy został wybrany musi na niego zagłosować co najmniej 50 osób, a projekt ogólnomiejski co najmniej 100 osób. Liczą się wyłącznie głosy ważne. Żaden projekt nie zostanie wybrany do realizacji, jeżeli nie otrzyma odpowiedniego poparcia mieszkańców.
Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do głosowania! Każdy z nas może zdecydować w jaki sposób rozdysponowane zostaną pieniądze z budżetu Warszawy i jak zmieni się miejskie, i rembertowskie otoczenie.

Pytania dotyczące Budżetu Obywatelskiego prosimy kierować do koordynatorki budżetu Agnieszki Kamińskiej.
tel. 22/44 33 845
e-mail: agkaminska@um.warszawa.pl

 

Grafika przedstawia harmonogram 9. edycji budżetu obywatelskiego: Zgłaszanie projektów: od 1 grudnia 2021 r. do 25 stycznia 2022 r. Ocena zgłoszonych projektów: od 26 stycznia do 4 maja 2022 r. Składanie odwołań od oceny negatywnej: od 4 do 11 maja 2022 r. Rozpatrywanie odwołań: od 4 do 31 maja 2022 r. Głosowanie na projekty: od 15 do 30 czerwca 2022 r. Ogłoszenie wyników: 13 lipca 2022 r.

 

 

 

Załączniki: