null

Gala IV edycji konkursu "Ze Strażą Miejską Bezpiecznie"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od trzech lat Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, organizuje konkurs „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, skierowany do uczniów klas piątych szkół podstawowych.

W tym roku w konkursie startowało 142 uczniów z 71 stołecznych podstawówek. Piątoklasiści mieli za zadanie wykazać się umiejętnością wzywania służb ratunkowych, udzielania pomocy przedmedycznej i znajomością przepisów ruchu drogowego. Podzielony na trzy etapy konkurs cieszył się ogromną popularnością.

Pierwsza część rozgrywała się w szkołach – tu wyłaniano dwuosobową drużynę, która reprezentowała placówkę w późniejszych etapach: podczas testu wiedzy składającego się z 30 pytań obejmujących tematykę roli i zadań Straży Miejskiej, wiedzę o pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przepisy ruchu drogowego wraz z praktycznym sprawdzeniem tej wiedzy podczas zajęć w Miasteczku Ruchu Drogowego. Zespoły miały też przygotować prace plastyczne związane z bezpieczeństwem.

20 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Teatrze Kamienica przy Al. Solidarności 93 odbyło się uroczyste zakończenie IV Edycji Konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Podczas uroczystości Dzielnicę Rembertów reprezentował Zastępca Burmistrza Stanisław Piwowar.

Zwycięzcami IV Edycji Konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie” zostali:

Miejsce I - Dzielnica Ursus - Szkoła Podstawowa nr 11 im. 1 Dywizji Kościuszkowskiej

Miejsce II - Dzielnica Śródmieście - Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Małego Powstańca

Miejsce III - Dzielnica Targówek - Szkoła Podstawowa nr 298 im. Jana Kasprowicza

Najlepszy rowerzysta: uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 358.

Najlepsza szkoła pod względem udzielania pierwszej pomocy: Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Małego Powstańca.

Z Dzielnicy Rembertów do III etapu przeszła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi im. Obrońców Radiostacji AK w Warszawie ze Szkołą Filialną w Rembertowie. Są to uczennice z klasy integracyjnej V c: Aleksandra Chamarczuk oraz Julia Leśniewska, opiekun: (nauczyciel, wychowawca) Aneta Korzenicka. Zespół zajął IV miejsce na 71 szkół z Warszawy.

W uroczystości uczestniczyła też reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 254 im. gen. Franciszka Żymirskiego w składzie: Emilia Wernik, Daryna Tkach.

Wszyscy laureaci konkursu podczas jego gali otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk władz miasta, Straży Miejskiej oraz sponsorów.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!

Źródło: http://www.strazmiejska.waw.pl

Zobacz galerię (24 zdjęć)