null

Gala boksu zawodowego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

26 października 2008 r. już po raz drugi mieszkańcy Rembertowa w Hali Sportowej ZS Nr 76 przy ul. Dwóch Mieczy mogli obejrzeć Galę Boksu Zawodowego. Wspaniała frekwencja i zainteresowanie widzów świadczy o tym, iż jest to bardzo potrzebne, promujące naszą Dzielnicę przedsięwzięcie.
Wśród wielu VIP-ów gościliśmy m.in. polskich pięściarzy: dwukrotnego mistrza olimpijskiego Jerzego Kuleja oraz Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, byłego zawodowego mistrza świata organizacji IBF, który wystawił na licytację swoje rękawice bokserskie z autografami wielu uczestników programu "Taniec z gwiazdami". Aukcja zakończyła się kwotą 2500 zł, a pieniądze zostały przekazane na cele charytatywne.
W emocjonujących walkach zawodowych zaprezentowali się między innymi Mariusz Cendrowski, Krzysztof Głowacki oraz Krzysztof Cieślak. Największą atrakcją wieczoru była walka wielokrotnego mistrza Polski, zawodowego mistrza świata organizacji TWBA Mariusza Cendrowskiego z Denisem Alekseevs'em z Łotwy. Stawką sześciorundowego pojedynku był pas organizacji Baltic Boxing Union International. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza walka o pas organizacji BBU w Polsce. Ostatecznie zwycięzcą został polski pięściarz, który po wspaniałej walce, świadczącej o wysokich umiejętnościach boksera, zdobył pas Baltic Boxing Union.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Rembertów, Babilon Promotion oraz FLK Media. Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którym w imieniu Dzielnicy Rembertów serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania za okazaną pomoc należą się 9. Rejonowej Bazie Materiałowej z Rembertowa.

Zobacz galerię (30 zdjęć)