null

Festyn rodzinny "Bądźmy bliżej siebie" w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 6 października 2018 r. na terenie rekreacyjnym przy ul. Działyńczyków, bardziej znanym w Rembertowie jako boisko do gry „Wembley”, odbył się już po raz 5 festyn rodzinny pn. „Bądźmy bliżej siebie”, w którym udział wzięła również delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Piknik został zorganizowany przez Parafię p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej oraz Fundację Sztuki Abdank Polska przy udziale Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Ideą festynu było zintegrowanie społeczności lokalnej do wspólnego spędzania wolnego czasu oraz zawierania nowych sąsiedzkich znajomości.

Bogaty program imprezy obejmował m.in. pokazy walk boksu amatorskiego, sprzętu i wyposażenia służb mundurowych w tym pokaz wyszkolenia i umiejętności psów służbowych z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Choć pokazy i sprzęt cieszyły się dużym zainteresowaniem, to hitem była wojskowa grochówka i kiełbaska z grilla.  Nie zabrakło również stoisk promocyjnych rembertowskich domów kultury, gdzie można było spróbować domowych wypieków oraz sprawdzić swoje umiejętności manualne przy tworzeniu magnesów na lodówkę wg własnego projektu.

W trakcie festynu można było posłuchać wielu koncertów w wykonaniu najmłodszych rembertowian, a pozostałe dzieci miały możliwość pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz sprawdzić swoją wiedzę w konkursach i zabawach o bezpieczeństwie..

Swój udział w pikniku miała również delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, która koordynowała przebieg imprezy oraz czuwała wraz ze służbami mundurowymi nad jej bezpiecznym przebiegiem. Dla najmłodszych przygotowano ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy gadżety odblaskowe. Nie zabrakło również koszy ze słodkościami oraz promocji zdrowej żywości czyli polskich jabłek, gruszek i śliwek.