null

Edukacyjny piknik z seniorem

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy mieszkańców Rembertowa na „Edukacyjny piknik z seniorem”. Wydarzenie potrwa 2 dni: od 9 do 10 września 2022 roku. Poprzez piknik chcemy przywrócić seniorom chęć do wyjścia z domu, kontaktu z drugim człowiekiem oraz zachęcić do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

„Edukacyjny piknik z seniorem” to nowy projekt senioralny, który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Samorządy gmin i dzielnic mogły zdobyć do 20 tys. zł na jeden projekt swojej rady seniorów w ramach programu „Mazowsze dla seniorów”. Piknik odbędzie się 9 i 10 września 2022 roku  na terenie Urzędu Dzielnicy Rembertów. Harmonogram wydarzenia:

9 września, sala kolumnowa w Urzędzie Dzielnicy Rembertów 

  • godz. 16.00 – 17.00 – wykład Pana Czesława Ochenduszki-  Przewodniczącego Rembertowskiej Rady Seniorów pt. „Rola i zadania Rady Seniorów”;
  • godz. 17.15 – 19.15 – wykład i warsztat zdrowotny - Pani Urszuli Jaworskiej-Kamińskiej – dietetyk, na temat edukacji zdrowotnej i promowania zdrowego stylu życia. 
  • UWAGA! Wykłady będą transmitowane online. Podajemy link do strony z transmisją wydarzenia: https://studiostream.online/transmisja-live          

10 września, dziedziniec Urzędu Dzielnicy Rembertów

  • godz.15.00 – 18.00 warsztaty artystyczno-plastyczne, zajęcia ruchowe tai-chi, sitodruk;
  • godz. 18.00 – 22.00 potańcówka - wspólna zabawa mająca zachęcić wszystkich uczestników do ruchu, aktywności i integracji.

Zapraszamy!

Organizatorzy: Urząd Dzielnicy Rembertów, Rembertowska Rada Seniorów.

Zadanie "Edukacyjny piknik z seniorem" jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Plakat informacyjny "Edukacyjnego pikniku z seniorem" w Rembertowie
Edukacyjny piknik z seniorem