null

E-hologram przedłuż w biletomacie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

E-hologramy Karty warszawianki/warszawiaka, które straciły ważność 30 września 2021 roku można nadal przedłużać w biletomatach. Nie trzeba przychodzić do Punktu Obsługi Pasażerów. Wielu pasażerów nie zrobiło tego w terminie, dlatego wydłużono czas na tę operację w biletomacie do końca 2021 roku.

Ważność e-hologramów Karty warszawianki / warszawiaka wygasła 30 września tego roku. Można je było przedłużać w biletomatach stacjonarnych i mobilnych, czyli w autobusach, tramwajach i pociągach SKM – w sumie w ponad 3 tys. urządzeń. Wielu pasażerów nie zrobiło tego w terminie, wydłużamy więc czas na tę operację w biletomacie do końca 2021 roku.

W biletomacie wystarczy włożyć Warszawską Kartę Miejską do kieszeni urządzenia, wybrać z menu startowego opcję „przedłuż e-hologram” i postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami. Przedłużając uprawnienia w ten sposób składamy oświadczenie, że spełniamy warunki uprawniające do korzystania Karty warszawianki / warszawiaka. Zarząd Transportu Miejskiego może w każdej chwili poprosić o przedstawienie w Punkcie Obsługi Pasażerów dokumentów poświadczających uprawnienia.

Uwaga, do momentu przedłużenia e-hologramu jest on nieważny i nie można korzystać ze zniżek czyli m.in. kupować tańszych biletów Warszawskiego Transportu Publicznego a kontroler może osobie, która ma Bilet warszawianki / warszawiaka kupiony wcześniej, wystawić opłatę dodatkową.